silittely

papukasvi

Ovatko rottani vain epätottuneita minuun vai eivätkö vain tykkää rapsuttelusta? :D Olen kovasti yrittänyt silitellä korvan takaa ja yläselästä mutta eivät oikein lämpene hellyydenosoituksilleni, aina väistetään tai lähdetään paikalta.

5

131

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sedä

      Yleensä rotat tykkää rapsutuksista poskista ja korvantakaa ja silittelystä, mutta etenkin nuoret ei välttämättä jaksa jäädä lääpittäväksi :D Ehkä ne ajan kanssa rauhoittuu?

      • papukasvi

        Joo johtunee kai siitä ettei vaan ole luka aikaa sellaiselle. Ehkä nuo jossain vaiheessa tajuavat rauhoittua :D


    • surhym

      Täällä ainakin on yleensä niin kiire ja touhu ettei kerkiä oleen paikoillaan. Jos ovat nuoria niin kyllä hoksaavat jossain vaiheessa että täähän on kivaa.

    • Mulla 3 kuiset rottapojat rakastavat rapsuttelua ja silittelyä. Kun annan hellyyttä (silitän kyljistä, poskista, korvientakaa, niskasta...) niin saan sen hellyyden bumerangina takaisin pusuina :)

    • surhym

      On hyvä että vauvat ovat jo "rapsutus on kivaa" tapauksia:D . Kyllä täällä on niin kiirettä ettei ulkoilessa kerkiä oikein oleen paikoillaan. Vanhukset taas puolestaan töpsöttää omia polkujaan ja välillä tulee viereen ja höpöttää mulle(raksuttaa/säksättää), kun mulla on niin kivaa;-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      88
      7257
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      35
      3403
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1826
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      23
      934
    5. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      891
    6. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      863
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      47
      762
    8. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      719
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      29
      686
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      642
    Aihe