silittely

papukasvi

Ovatko rottani vain epätottuneita minuun vai eivätkö vain tykkää rapsuttelusta? :D Olen kovasti yrittänyt silitellä korvan takaa ja yläselästä mutta eivät oikein lämpene hellyydenosoituksilleni, aina väistetään tai lähdetään paikalta.

5

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sedä

      Yleensä rotat tykkää rapsutuksista poskista ja korvantakaa ja silittelystä, mutta etenkin nuoret ei välttämättä jaksa jäädä lääpittäväksi :D Ehkä ne ajan kanssa rauhoittuu?

      • papukasvi

        Joo johtunee kai siitä ettei vaan ole luka aikaa sellaiselle. Ehkä nuo jossain vaiheessa tajuavat rauhoittua :D


    • surhym

      Täällä ainakin on yleensä niin kiire ja touhu ettei kerkiä oleen paikoillaan. Jos ovat nuoria niin kyllä hoksaavat jossain vaiheessa että täähän on kivaa.

    • Mulla 3 kuiset rottapojat rakastavat rapsuttelua ja silittelyä. Kun annan hellyyttä (silitän kyljistä, poskista, korvientakaa, niskasta...) niin saan sen hellyyden bumerangina takaisin pusuina :)

    • surhym

      On hyvä että vauvat ovat jo "rapsutus on kivaa" tapauksia:D . Kyllä täällä on niin kiirettä ettei ulkoilessa kerkiä oikein oleen paikoillaan. Vanhukset taas puolestaan töpsöttää omia polkujaan ja välillä tulee viereen ja höpöttää mulle(raksuttaa/säksättää), kun mulla on niin kivaa;-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3355
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2754
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2384
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1777
    5. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1398
    6. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      43
      1322
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      41
      1321
    8. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      8
      1305
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      52
      1223
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      259
      1088
    Aihe