Hassaa rahaa ärsyttävään puhelinmyyntiin joissa ei kerrota edes 24kk sopimuksen loppumisen jälkeistä kiinteän laajakaistan hintaa. Tyrkytetään jatkoa kertomatta hintaa jos ei halua jatkaa kiskurihinnalla. Puhelinmyyjät ovat epäluotettavia. Puhelimessa suoraan soittamisesta on vain ikäviä kokemuksia ja seuraamuksia kun palvelu henkilön tiedot eivät ole luotettavia eikä oikeita. Tullut vain laskusotkuja,suoraveloituksen lopettamisesta.Mitään selvää ei saa mistään ettekä lähetä mitään erillistä tietoa kirjeellä vaihtoehdoista.
Sonera ei välitä vanhoista asiakkaista
1
134
Vastaukset
- Kaduntallaaja-
Isommissa kaupungeissa on Soneran kivijalkaliikkeitä. Siellä kannattaa käydä ennenkuin 24kk sopimus loppuu. He voivat tehdä uuden 24kk sopparin samana päivänä tai jos olet lähellä sopparin loppua niin irtisanominen onnistuu helposti.
Jos et tee mitään ennenkuin määräaikainen sopimus loppuu niin Sonera korottaa hintaa esim. Sonera viihteessä 5-6 euroa 39,99 -> 45? euroon kuussa.
Elisan (Elisa Viihde) kanssa ei tarvitse pelleillä näin vaan hinta pysyy samana (39,99e/kk) vaikka määräaikaisuus loppuu (muutut vanhaksi asiakkaaksi).
Todennäköisesti Sonera yrittää vain kasvattaa kassaansa muistamattomien takia, en tiedä onko kukaan vienyt asiaa Kuluttajaviranomaisille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011631- 2101507
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591010Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31979Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K55809Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49765En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k48752Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36725The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5712Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702