Oli aika kyytiä!

muistellaas tosi pahoja automällejä mitä sattunu mikkelissä aikojen saatossa!
8331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

KYLLÄ OOT KIPEE.HEIKOT EVÄÄT OOT SAANU .OSTA NARUA.......

Äänestä

Mikäs tätä vastaajaa vaivaa? Taitaa olla niitä toivottoia tapauksia. Ei mitään edellytyksiä normaalielämään. Vai?

Äänestä

Muistan kun skoudeauto, jossa oli 2 juoppoa ja 2 skoudea ajoi mystisesti junan alle. Autosta tuli rusina ja matkustajista jauhelihaa. Oli karsee juttu!!!

Äänestä

Se oli Urpolassa 70-luvulla. Sammonkadulla oli silloin vielä tasoristeys. Oltiin koulussa vakavana kun ope kerto asiasta.

Äänestä

Vanhat paskakasat pillittää kokemuksiaan

Äänestä

irtosko joltain pyöräilijältä pää kun jäi rekan takapyörien alle ristiinantiellä?

Äänestä

Ei ihan mut oli minun ukki.

Äänestä
  • Ukki pukki pakana - pää oli puskan takana.

    Tuliks fyffee eli printövä????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


saattotie kirjoitti:

muistellaas tosi pahoja automällejä mitä sattunu mikkelissä aikojen saatossa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu