Lipposelle kiitos!

Asiat vielä hyvin..

Suomi on sijoittunut tänä vuonna ykköseksi sekä kilpailukyky- että rehellisyysvertailussa. Kansainvälisesti suomalaiset ovat siis vähiten korroptoituneita ja tehokkaita työssä.

Lipposen kausi oli hedelmällinen: vieläkin nautimme niistä hyödyistä. Vielä ei ole korruptoitunut ja laiska kepumentaliteetti tuhonnut suomalaisten moraalista selkärankaa.

Nyt olisi vain mahdollisimman pian päästävät kerimäki-tyyppisistä henkilöistä kokonaan eroon. Suomen miehen moraali ei siedä valheita, koplausta, herjausta ja törkypuheita.

5

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vain suuret...

      pallit...

      On onneksi valtakunnalle, ettei Lipponen onnistunut liittämään Suomen Irakin vastaiseen sotarintamaan, vaikka yritys oli kova, kun taivaanrannassa siinti urakehitys kohti EU- presidentillisiä, ellei peräti EuroAurinkoKeisarillisia tehtäviä...

      Muistattehan kuinka suuri keisari Paavali kompastui keisarinviittaansa tai saattoi ne olla Paven pallitkin...

      Tila-autoileva keisari Paavo Suuri on muuttunut pienemmäksi niin asemaltaan kuin egoltaan, ja lähinnä kyttää tyrkyllä olevia naisia pimeissä puistossa..

      Onkohan oikein käyttää noissa tehtävissä oman toimen ohella valtion kalustoa...
      Eipä ihme, että itänaapurikin joutui siirtämään kaupallisen toiminnan sisätiloihin suojaan, kun Kallion kadut ja puistot muuttuivat suojattomiksi sadetakkisten söpöjen setien liikkuessa iltapimeillä tarkistamassa tyrkyllä olevia..

      No, keisari suuri pitänee tiukasti palleistaan kiinni, sillä nuoremmat naiset tuntuvat jo kummasti läähättävän sedän niskaan päivänvalossa, mutta ei siksi että olisivat tyrkyllä, vaan ehkä aivan muista syistä, kuten dementoituneiden vanhusten saattamiseksi kohti auringonlaskua..

      Vaikka onhan se tietysti mukavaa dementoituneelle tavata joka päivä suuri liuta aivan tuntemattomia kasvoja, vaikkapa pöntössä istuen...

    • Se ainoa oikea Wallu

      Kun tuossa puhuttiin tuosta rehellisyydestä niin ilmeisesti Lipponen on poistettu Suomen muonavahvuudesta tuon vertailunteon yhteydessä.

      Nimittäin jos Paavo Lipponen olisi ollut vertailussa mukana niin hän jo yksinään olisi saamut Suomesta maailman epärehellisemmän kansan.

      • nosti

        rehellisyyden osalta Jäätteenmäen muuto Brysseliin.


      • kah
        nosti kirjoitti:

        rehellisyyden osalta Jäätteenmäen muuto Brysseliin.

        Ja kilpailukykyä nosti se, että Itälä lähti Brysseliin. :)


      • Otsikossa melkein kaikki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      641
      7865
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      436
      2145
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      2048
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1630
    5. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1219
    6. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      1187
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      1055
    8. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      824
    9. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      6
      705
    10. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      50
      679
    Aihe