Muutosta keskusteluihin

Suomi 24 Keskustelut tulisi olla vain sallittuja omilla henkilötiedoilla tunnistautuneille henkilöille niin loppuisi tämä sairas p...kan jauhanta kokonaan.
Toivottavasti sellainen laki tulee pian voimaan!
8122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Se koira älähtää,johon kalikka kalahtaa,on vanha sananlasku.

Äänestä

Missä aloittajan tiedot?

Taitaa olla se pahin häirikkö!

Äänestä

skotamiehet valvomaan tilannetta

Äänestä

Keskustelut ovat parempia ja syvällisempiä nimimerkin suojista:)

Äänestä

ethän sinäkään käytä tunnistettua nikkiä

Äänestä

Hyvärilän homotkin liikkuu mieluiten anonyymina. Ja aloittajakin on aina anonyymisti AA kerhossa hoitamassa liimanhaistelu ongelmaa.

Äänestä

Turhaa puheen pärinää, alkoihan siellä tulla teille itsellenne älähdyksiä kun kun kalikan heitin.

Äänestä
  • trollaattorilla taidat päristellä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sivusta seurannut kirjoitti:

Suomi 24 Keskustelut tulisi olla vain sallittuja omilla henkilötiedoilla tunnistautuneille henkilöille niin loppuisi tämä sairas p...kan jauhanta kokonaan.
Toivottavasti sellainen laki tulee pian voimaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu