syyskuussa 2014? Sopimukseton liittymä. Vertailua eri operaattorien välillä. Puhelinmyyjä ei kertonut eikä tiennyt. Oliko kielletty sanomasta kun asiakasta yritettiin taas höynäyttää uuteen sopimukseen. Pirullista peliä.
Mikä on 8M laajakaistan hinta?
2
152
Vastaukset
- m h s
Ensin täytyy tietää eri operaattoreiden liittymien saatavuus kyseiseen osoitteeseen. Sitten voi vertailla hintoja. Siis jos on tarjolla useampia vaihtoehtoja.
Itse maksan n. 30€/kk Elisan 8M ADSL laajakaistasta (24 kk sopimus, kausi alkaa olla jo lopussa). Muilla operaattoreilla ei ole keskittimiä tarpeeksi lähellä, joten vaihtoehtoja ei käytännössä ole. - sopimuksen uusija
Määräaikaisiin sopimuksiin pakottaa hinnoittelu. Jos 8M jälkeen tarjotaan,myydään 8-20M nopeutta, käytännössä 14-15M ja noin 20e halvempaa hintaa kuin jatkaminen olisi entisellä 8 nopeudella täytyy sopimus tietenkin taas tehdä 24kk ajaksi. Ja hintakin halpeni useita euroja/kk. Jos asuu pienehköllä paikkakunnalla niin ei ole paljon valinnan varaa. Operaattoria ei kannata vaihtaa turhan takia, siinä on oma riesansa. Hintaan vaikuttaa missä asuu,isoissa kaupungeissa aina halvimmat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774672- 1801987
- 1311696
- 1481265
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161171- 351066
- 78963
- 52936
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78892- 4858