Oulu on paskakaupunki

Oulussa pitävät valtaa psykopaatit, kuten esim. lestadiolaiset, kepulaiset, Liisa Jaakonsaari, Martti Korhonen, Erkki Pulliainen, Lyly Rajala, Piia-Noora Kauppi yms. imbesillit jne.
131223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Sitä saa mitä tilaa. Jos ei äänestä uusia ehdokkaita niin vanhat valtaa pitävät ne siellä vain istuu. Nyt on aika vaikuttaa. Äänestä nuoria tai muuten vain uusia ehdokkaita niin valta vaihtuu ja uudet tuulet puhaltavat.

Äänestä
  • ...Tapani Kansa ja sellaiset edustajat kuin on suvainnut valita.

    Äänestä

Otsikko sanookin jo kaiken.

Äänestä
  • Onhan se tietysti aika mato, kun onnistuu ohjelmoijasta euroopan edustajaksi pääsemään. Blondien äänenkeruu tyylikö....?

    Äänestä

On Paska. Lapualla pitää valtaa jehovan todistajat, valtaan pyrkii arkkivihoilliset eli SDP. Onneksi se Jaakonsaari ei asu täällä Lapualla.Eu hiipii joka mökkihin ja näivettää ne hengiltä. Voi kristus kun on jumalatonta meininkiä!

Äänestä
  • lestat on kepulaisia ja me äänestetään vastaa ja varmasti.

    Äänestä

  • ...sellainen paikka, jossa lantalaisot haesoo, kun käyvät sisätiloissa asioilla, kun kunnon landepaukut käy pullon kanssa naveton takana.

    Äänestä

  • kepulaisa kirjoitti:

    lestat on kepulaisia ja me äänestetään vastaa ja varmasti.

    ja juupati juu.

    Äänestä

Psykopatia johtuu esi-isistämme, jotka menivät sellaisille levysasteille, jotka vaativat psypatologin luonnetta edes hengissäpysymiseen esihistoriallisessa luonnossa. Lestadiolaiset on pieni runsaslapsinen uskonlahkoksi luokiteltava mediailmiö. Kepu on taas vaihtoehto jyrkän vasemmistolaisuuden ja konservatismin välillä, kuten 1789-1945 tapahtumat osoittavat. Liisa Jaakonsaari on poliitikoksijoutunut "Pohjolan Seksi Työn" toimittaja. Martti Korhonen taas kaupunginjohtajan poika, joka joutui ankaran kotikasvatuksen ja runsaiden remmiapeleiden seurauksena sähkömieheksi, mutta kun ei oppinut alan jippoja, joutui luottamushenkilöksi ja poliitikoksi. Susi-Pulliainen ei saanut karhuja tutkittavakseen, joten otti Snellman sukuisen vaimon ja poliitikoksi, sai vapautuksen armeijasta kampurajalkansa takia, vaikka sai siitä tiedon vasta astuttuaan palvelukseen. Lyly Rajala taas oli eläkeläisen yksinhuoltajan poika nimeltään Päivi, joka kerrotaanKansanedustuslaitoksen kotisivulla. Oli Dannyn muusikkona ja Jari Sillanpään kaverina laivapoikana. Sitten ryhtyi sitoutumattomaksi, kristillisdemariksi ja nyt on kokoomuksessa. Piia-Noora kuuluu Suvi Lindenin ohella ns. "tyhmiin blondeihin" jotka joutuvat kansanedustajiksi, ministereiksi ja eurovaltuutetuiksi.

Äänestä
  • Nyt sulla taisi mennä Martti Korhosen ja Matti Ahteen historiat sekaisin.

    Äänestä

  • Äänestäjä kirjoitti:

    Nyt sulla taisi mennä Martti Korhosen ja Matti Ahteen historiat sekaisin.

    Matti Ahde asui Tauno Tönningin kanssa tämän muistelmien mukaan samassa pihapiirissä. Matin seikkailut muistamme sähköasentajasta poliitikoksi, ministerikis Veikkauksen pääjohtajaksi ja sittemmin uudelleen edustajaksi. Mutta kansanedustajamatrikkelin mukaan Tony Halme pitää 45 puhetta samassa ajassa kuin Ahde.VAnha tilasto? Korhonen kertoi jutun taannoin ja löytyy myös matrikkelista. Vaan se siitä.

    Äänestä

...on Toppilan vedenpuhdistamon hunajointia ilakoida.

Äänestä

Kauko Röyhkä oli tn. K-Kauppias Välimaan poika Tuiran puolelta, vaimonsa Marita oli betoni- ja sorakeisari Nikolain tytär, joka kävi Valloissa vaihto-oppilaana ja oli samalla luokalla ja asui isäni rakentamassa talossa 200 metin päässä. Perusti kuoron 500 kg raakaa lihhaa. Mieskuoro Huutajien Pete kirjoitti itsensä valkopäiseksi vuotta aiemmin ja oli yhtäaikaa intissä AUK:n leirillä muonamänttärinä, kun olimme siivoamassa Maurimyrskyn jäänteitä. Aidan takana, kun kaupunki osti puu-Tuiran, asui nyttemmin kuuluksi tullut näytelijä Mara Suosalo, joka oli kova pelleilemään. Joten on siinä yhteen kortteliin kulttuuria sattunna! Eri sivviili- ja sosiaalisäätyyn katsomatta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oululainen kirjoitti:

Oulussa pitävät valtaa psykopaatit, kuten esim. lestadiolaiset, kepulaiset, Liisa Jaakonsaari, Martti Korhonen, Erkki Pulliainen, Lyly Rajala, Piia-Noora Kauppi yms. imbesillit jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu