Saako enään toimivaa selainta näihin

onko enään?

esim 98 toimiva oikee selain?

7

1050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enään nenään

      Enää on suomea. Enään on puhekielinen muoto, jota käyttävät ihmiset joille ei ole vielä kerrottu ettei "enään" ole Suomen kielen sana.

    • On varmaan toimivia selaimia ties kuinka paljon, mutta ovat varmaan myös todella vanhoja ja reikäisiä. En minä käyttäisi nettiä ollenkaan 98:ssa. Tuon lisäksi sitten kaikki tietoturvaohjelmat vielä? Ei kiitos.

    • on nopee..

      mitä reikiä? selainta tarvitaan. ei reikiä.

      • Reikiä, eli tietoturva-aukkoja.
        98:ssa ei tarvita selainta kun ei sitä aikoinaan nettikäyttöön edes suunniteltu ja huono räpellys se siinä onkin.


      • Mitä sitten?
        timekillerx kirjoitti:

        Reikiä, eli tietoturva-aukkoja.
        98:ssa ei tarvita selainta kun ei sitä aikoinaan nettikäyttöön edes suunniteltu ja huono räpellys se siinä onkin.

        Kyllä ysikasista löytyy nettikilkkeet, mm. outlook, nettiradiot ja netti "TV". Itselläni yuo on virtuaalikoneessa. Uusinkin toimiva selain on sen verran mallia kivikausi ettei kaikki sivut aukea ja on varmasti reikäinen mutta mitä sitten?

        Ei siihen tarvitse tallentaakaan ainoatakaan salasanaa, kirjautua ainoallekaan tilille tai palveluun, käyttää sähköpostia tai ylipäätään käyttää sitä mihinkään henkilökohtaiseen. Kunhan joskus retroilee...


    • Löytyyhän ne siitä joo, mutta ongelma tosiaan se, että netti on Windowsin päälle laitettu, Windowsia ei alunperin suunniteltu nettikäyttöön.

      "Uusinkin toimiva selain on sen verran mallia kivikausi ettei kaikki sivut aukea ja on varmasti reikäinen mutta mitä sitten?"

      No sitä sitten, että mitäpä tolla nettikäytössä sitten tekee kun kaikki sivut ei aukea ja on täynnä reikiä?

      Kyl mä näkisin, että 98:lla ei sitä nettiä tarvi ollenkaan käyttää, voihan sillä niitä vanhoja pelejä pelata yms, mut minkä ihmeen takia nettiä pitäis sillä selata? Tekee sen jollain muulla käyttiksellä sitten.

    • selainWin98

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 51
      707
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      39
      664
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      634
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      630
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      506
    Aihe