Ostin tuollaisen jokunen aika sitten ja ihan mukava peli:)työntekö ei kannata,työttömänä on mukavampaa...ai niin,rahat sain tililtä!
tyottömällä e39 m5
12
1539
Vastaukset
- mese
otan osaa. :(
Paskaan laitoit rahat... uskokoon ketä huvittaa
- Per Saukko
Kenen pitäisi uskoa ja ketä?
- pluggare åkso
opiskelijahan minäkin olen ja ajelen Aston Martin Vanquishilla. Eli ei tuo M5 nyt niin ihmeellinen saavutus ole.
- tollo
autoko? Vai polkupyörä.
- Niih
jonka nähdessään pienimunaisimpien oletetaan tuntevan sellaista kutinaa munissaan, joka kotteron hankkimalla poistuisi.
- lapsi
saa sitä mitä haluaa niin se on hetken vaiti
- ...
vaan tulee tänne leuhkimaan olemattomilla jutuillaan
- Sir Von Don Minä
Oleilen oloneuvoksena eli työttömänä ja kauppakassina mulla on Maybach. Ja asun 750 neliöisessä kartanossani, jossa palveluskunta tekee kaiken puolestani. Harmittaako sinua kun jouduit ostamaan noin halvan auton, vai miksi kirjoitit tänne?
Oletko muuten työtön vai opiskelija, kun ei tuosta oikein saanut selvää? Yhteiskunnan loinen siis kuitenkin :)- S-type
ja jääkapissa on jaloja juomia ja pikkupurtavaa ja sisällä norsunnahkaa. Vanteet ovat norsunluuta.
- Sir Von Don Minä
S-type kirjoitti:
ja jääkapissa on jaloja juomia ja pikkupurtavaa ja sisällä norsunnahkaa. Vanteet ovat norsunluuta.
Ei sentään. Kuka nyt norsunnahkaa haluaisi pureskella? Pikkupurtavaksi nautin juuri tryffeleitä.
Jaloja juomia toki löytyy :) Tosin itse en ole juuri muun kuin vuosikertaviinin perään ja sitä nautinkin juuri pari lasillista tryffeleiden seuraksi.
Vanteetkaan eivät ole norsunluuta. Mutta flyygelin koskettimet ovat sitä, samoin kynttilänjalat. - =)...
Sir Von Don Minä kirjoitti:
Ei sentään. Kuka nyt norsunnahkaa haluaisi pureskella? Pikkupurtavaksi nautin juuri tryffeleitä.
Jaloja juomia toki löytyy :) Tosin itse en ole juuri muun kuin vuosikertaviinin perään ja sitä nautinkin juuri pari lasillista tryffeleiden seuraksi.
Vanteetkaan eivät ole norsunluuta. Mutta flyygelin koskettimet ovat sitä, samoin kynttilänjalat.Aha... Itselläni on täysin käsintehty Aston Martin jokaisen ruuvin joku työntekijä on paljain käsin hankaamalla tehnyt muotoonsa. Siinä on sukupolvetkin ehtineet vaihtua. Vanteet ovat platinaa. Auton täyskromi jääkaapissa on pari pulloa viiniä vuodelta 200jkr (löydetty uponneesta laivasta). Välipalaksi napsin kuten sinäkin tryffeleitä, mutta en kelpuuta kuin etelä-ranskasta hyvin pieneltä alueelta tuodut herkkupalat. Iltaisin surffaan netissä huippunopealla yhteydellä sillä onhan taivaalla omistamani satelliitti.
menipä taas. Tuleekohan Runttaaja kohta kertomaan vielä paremman "tositarinan"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h42726Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062541Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938