Murtomiehet liikkeellä Leppävirralla

Kahviajapullaa

Asuntoon murtauduttu Jousniementiellä 47 - Leppävirta
Välillä 5.9-9.9.
Mukaan lähti iMac (27 inch Late 2012.) Sarjanumero: C02JXKQ8DNCV
Ei tuo kone niinkään harmita vaikka ei vakuutusta kerennyt ottamaankaan juuri uuteen asuntoon muutttaneena, vaan mukana ollut ulkoinen kovalevy missä kaikki kuvat ja videot poikani lapsuudesta lähtien, eikä niitä sitten ollut muistanut laittaa talteen muualle.
Jos asianosainen lukee niin olisit niin ystävällinen ja tipauttaisit tuon levyn vaikka takaisin postilaatikkoon, rahallinen arvo kun ei ole kuin muutaman kympin, mutta sydäntä riipaisee ainoat kuvat pojastani jotka menetin. Pullakahvitkin voin tarjota, vaikka kahvipannu olikin hajalle teillä mennyt siinä kaikessa kiireessä, mutta minulla on kyllä pannukahvia ja itse leivottuja pullia pakkasessa, voidaan siinä lämmitellä pullat ja rupatella ja saunankin voisin lämmitellä sitten, jos pitempää tulette ja yötäkin voi olla, saunassa voi nukkua ja jos otatte omat patjat tai makuupussit kun ei minulla ole sänkyä. Jos on keliakiaa tai jotain ruoka-allergioita niin voi ilmoitella etukäteen niin, osaan sitten tehdä oikeanlaisia herkullisia gluteenittomia pullia valmiiksi.
Sauna on sähkösauna mutta puusaunakin kyllä löytyy ulkoa, jos tuotte halkoja samalla niin senkin voi lämmitellä sitten, en ole saanut puita vielä talveksi ostettua kun ei nyt riittänyt rahat kuin pakettiin lihapullia siwassa ja litraan maitoa. Mutta varmaankin yksi pesällinen riittää ihan hyvin, vedet sinne tietysti pitää kantaa itse, mutta kiva puuhastelu saa puu-kiukaalla lämmitetyt löylytkin maistumaan aina makoisammalta! :-D

Ystävällisin ja rakkaudellisin terveisin Janne Liimatainen :-D

Palkkio luvassa - pullaa ja kahvia kahvia ja pullaa :-D




Koneen omistajaan voipi ottaa yhteyttä ([email protected].) Jos joku sattuu kaupittelemaan tuollaisella sarjanumerolla.

1

360

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puullatijasaludo

      Lisäyksenä edelliseen. Nyt talossa ei ole oikein enää mitää arvokasta, paitsi yksi pöytä joka maksoi ikeassa 35e, yksi linkkumuovituoli (16e) ja yksi sänkyrunko (39e).

      Ja patja.

      Että jos on vielä tarvetta pöydälle tai linkkumuovituolille tai sänkyrungolle niin voin laittaa siihen ulos valmiiksi, niin saapi hakea siitä sitten, ilosena.

      Voin myös tuoda itsekin teille, jos on käyttöä, niin ei tarvitse itse kantaa ja voin myös koota valmiiksi, kahvit ja pullat tuon tietysti mukana, on vielä vähän jäljellä pullia ja kahviakin on ainakin pannullinen tuossa odottelemassa valmiina, (saludo -merkkistä.)

      Rakkaudellisin ja ystävällisin terveisin Janne Liimatainen (Puh. 041-3623480.)

      http://wol.jw.org/fi/wol/d/r16/lp-fi/1200001017#h=8:0-8:793

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe