Murtomiehet liikkeellä Leppävirralla

Kahviajapullaa

Asuntoon murtauduttu Jousniementiellä 47 - Leppävirta
Välillä 5.9-9.9.
Mukaan lähti iMac (27 inch Late 2012.) Sarjanumero: C02JXKQ8DNCV
Ei tuo kone niinkään harmita vaikka ei vakuutusta kerennyt ottamaankaan juuri uuteen asuntoon muutttaneena, vaan mukana ollut ulkoinen kovalevy missä kaikki kuvat ja videot poikani lapsuudesta lähtien, eikä niitä sitten ollut muistanut laittaa talteen muualle.
Jos asianosainen lukee niin olisit niin ystävällinen ja tipauttaisit tuon levyn vaikka takaisin postilaatikkoon, rahallinen arvo kun ei ole kuin muutaman kympin, mutta sydäntä riipaisee ainoat kuvat pojastani jotka menetin. Pullakahvitkin voin tarjota, vaikka kahvipannu olikin hajalle teillä mennyt siinä kaikessa kiireessä, mutta minulla on kyllä pannukahvia ja itse leivottuja pullia pakkasessa, voidaan siinä lämmitellä pullat ja rupatella ja saunankin voisin lämmitellä sitten, jos pitempää tulette ja yötäkin voi olla, saunassa voi nukkua ja jos otatte omat patjat tai makuupussit kun ei minulla ole sänkyä. Jos on keliakiaa tai jotain ruoka-allergioita niin voi ilmoitella etukäteen niin, osaan sitten tehdä oikeanlaisia herkullisia gluteenittomia pullia valmiiksi.
Sauna on sähkösauna mutta puusaunakin kyllä löytyy ulkoa, jos tuotte halkoja samalla niin senkin voi lämmitellä sitten, en ole saanut puita vielä talveksi ostettua kun ei nyt riittänyt rahat kuin pakettiin lihapullia siwassa ja litraan maitoa. Mutta varmaankin yksi pesällinen riittää ihan hyvin, vedet sinne tietysti pitää kantaa itse, mutta kiva puuhastelu saa puu-kiukaalla lämmitetyt löylytkin maistumaan aina makoisammalta! :-D

Ystävällisin ja rakkaudellisin terveisin Janne Liimatainen :-D

Palkkio luvassa - pullaa ja kahvia kahvia ja pullaa :-D




Koneen omistajaan voipi ottaa yhteyttä ([email protected].) Jos joku sattuu kaupittelemaan tuollaisella sarjanumerolla.

1

323

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puullatijasaludo

      Lisäyksenä edelliseen. Nyt talossa ei ole oikein enää mitää arvokasta, paitsi yksi pöytä joka maksoi ikeassa 35e, yksi linkkumuovituoli (16e) ja yksi sänkyrunko (39e).

      Ja patja.

      Että jos on vielä tarvetta pöydälle tai linkkumuovituolille tai sänkyrungolle niin voin laittaa siihen ulos valmiiksi, niin saapi hakea siitä sitten, ilosena.

      Voin myös tuoda itsekin teille, jos on käyttöä, niin ei tarvitse itse kantaa ja voin myös koota valmiiksi, kahvit ja pullat tuon tietysti mukana, on vielä vähän jäljellä pullia ja kahviakin on ainakin pannullinen tuossa odottelemassa valmiina, (saludo -merkkistä.)

      Rakkaudellisin ja ystävällisin terveisin Janne Liimatainen (Puh. 041-3623480.)

      http://wol.jw.org/fi/wol/d/r16/lp-fi/1200001017#h=8:0-8:793

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      55
      3723
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      31
      2134
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2034
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1711
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1522
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1472
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      79
      1423
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      1154
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1115
    10. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1113
    Aihe