Mitä mieltä olette? Mikä on Suomen turhin ammatti? Eduskunta avustajako?
Eduskunta avustajako on Suomen turhin ammatti?
Turha ammatti?
8118
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Avustajako turha , enemmän epäilisin niiden avustettavien tarpeelisuutta .
Tuolta virkamies-ja byrokratiapuoleltako poistettaisiin ylim.pellevirat,niin ei tarvitsisi opettajia ja esim,TE toimistojen väkeä nytkään lomauttaa säästöjen takia,mutta eihän sieltä niitä virkoja vähennetä ,turhaa valvontaa ja virkamiehiä kyllä hyysätään ,tällainen yhteiskunta meillä
Kyllä se on niin, että avustaja tekee sen kaiken oikean työn... Eli kummatkin ovat turhia, tai sitten pelkästään kansanedustajat. Päättäkää te.
Pitäähän jonkun katsoa noiden reppanoiden perään, joten tuohan taitaa olla
aika vastuullinen ammatti, ettei poroinen poliitikko mokaa itseään totaalisesti : ).
Työn määrään nähden palkka ainakin on heikko , mutta niinhän se tuppaa muuallakin hoitoalalla olemaan .
Mikä työmäärä? Eihän ne edes tee työtä. Miksi siis pitäisi saada palkkaa lainkaan?
Ennenkin kansan edustajat pärjäsivät ilman avustajia.
Joten eduskunta avustaja on täysin turha ammatti.
Sitten voisi niitä kansan edustajia vähentää puoleen nykyisestä.
Päätökset tehdään Euroopan unionissa , josta ne tulevat ministereille , ja sieltä tulee määräys kansanedutajalle mitä nappia täytyy painaa .