Eläkeijästä puhutaan niin puhutaan tästäkin . Korjataan tämä asia ensin .Max. 5000 E/hlö/kk:ssa.Säästöä oikeasta päästä välillä jä kiiruusti.Ilmankos eläkemenot ovat mahtavat kun suureläkkeet vievät leijonanosan.
Suureläkkeihin kattoraja
Eläkekatto just nyt
653
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eläkekattoraja tarvitaan,hohoi kansanedustajat. Avustajat töihin jos vaikka jotain järkevää tulisi.
Eläkemaksuihin sitten myös katto! Ehdotomasti. On epäoikeudenmukaista, jos on koko ikänsä maksanut hurjaa eläkemaksua ja saa sitten leikattua eläkettä. Eikös vaan?
ei ne maksut niin isoja ole..yli palkkaa vetää moni ..erittäin moni.kohtuutta .
joo ehdottomasti katto 2000€ sopiva
sen ylimenevä jaetaan joka kuukausi köyhille.
ja vanhojen autojen omistajille
ps.MAAILMA PELASTUU JA SUBBI PÄÄSEE HISTORIANKIRJOIHIN.
kansalasialotetta tai adressia keräämään, laitetaan kansalasiten voimin vauhtia asiaan.
samalla voisi ehdottaa sopeutumiseläkkeen hylkäystä jos on työelämässä, ei täällä muutkaan saa tukia ja palkkaa yhtäaikaa
Sopeutumiseläke on aivan väärin koska eivät kaikki tällaista saa. Mikä etuoikeus tietyillä on tällaiseen. Täytyisi moinen etuus poistaa . Muistaakseni se on 4000 euroo/kk:ssa. Ilmaista rahaa annetaan eduskunnasta pois jääville jos lorvivat sen jälkeen kotona vaan. SEN nimi kuuluu olla ilmainen lorvimisraha!!!!!