Asentoja? Kun mies ei jaksa päällä

Anbiliiviblr

Asentoja kaivataan ratsastuksen lisäksi, kun mies ei jaksa päällä, lähetyssaarnaajassa, olla edes minuuttia. Missä mies pääsee helpolla?

9

991

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaksamaton

      lusikka, takaapäin , pöydällä tahi kaiteella...?

      • Apu mies

        Kaiteella tai vain katsella...


    • sexguru

      Takaapäin asento nainen kontallaan, peppu sängyn reunan kohdalla, mies seisoo takana.

      Sama asento, mutta mies polvillaan naisen takana.

      Lusikka on molemmille hyvin rento, eli nainen kyljellään miehen edessä ja mies kyljellään naisen takana (kuin takaapäin, mutta kyljelleen "kaatuneena"). Oikein antoisa!

      Nainen selällään, mies kyljellään poikittain naisen koholla olevien jalkojen alla, kalu naisen pimpan kohdalla. Tämä tuntuu tosi hyvälle miehestä jos nainen viitsii vähänkin käyttää lantionliikkeitään. Samalla miehen helppo hiplata klitorista.

      Nainen selällään pöydällä, mies seisoo lattialla naisen haaravälissä ja panee. Voi tehdä saman myös nainen mahallaan pöydällä. Nainen voi myös istua työtasolla keittiössä ja mies tulee panemaan siihen haaraväliin.

      Lähetyssaarnaajakin voi olla kevyempi miehelle, jos mies on naisen päällä nojaten patjaan kyynärpäillään ja liikuttaen vain lantiotaan naisessa, naisen vastaillessa työntöihin kiihkeänä alla.

      Nainen selällään, mies kyljellään alempi jalka naisen kauemman jalan alla. Ylempi miehen jalka jää naisen kauemman jalan päälle ja naisen lähempi jalka lepää miehen lantion päällä. Uusia kulmia ja uudenlaisia tuntemuksia naiselle, helppo miehen hyväillä klittaa ja tissejä.

      Pääsisköhän näillä alkuun? Kerrohan kokemuksia ja arvostele miten toimi kun pääsette testailemaan ;)

      • Anbiliivable

        Kiiiitos sexguru!! Näitä niin kokeillaan heti huomenna! Mää jaksa odottaa, hih!


      • sexguru
        Anbiliivable kirjoitti:

        Kiiiitos sexguru!! Näitä niin kokeillaan heti huomenna! Mää jaksa odottaa, hih!

        No mites meni? Mitä kokeilitte ja mikä oli sun oma lemppari? Ja viikonloppuna lisää kokeiluja?


    • Niimpä niin

      Sama ongelma on naisellakin, Ei jaksais missään asennossa olla, alkaa tuntua pahalta, vaikka vääntäis ja kääntäis itseään miten tahansa. Huonosta kunnosta varmaankin riippuu.

    • Päänussintaako

      Panneeko se mies sua päällä? Eihän semmosta kukaan jaksa. Niskat menee jumiin.

    • 34564646

      Täähän on jopa kiinnostava aihe. Oon ite mies ja just toi ongelma. Kaikkia lihaksia ei voi käyttää, ni esim lähetyssaarnaajassa joutuu olemaan punnerrusasennossa koko ajan ja sehän on käytännössä lihastreenin muoto (pito).

      Omasta kokemuksestani sanoisin, että seksiin liittyvien pulmien ratkaisemiseen kannattaa panostaa, eikä antaa suhteen kärsiä niistä tai esim erota niiden takia, jos suhde muilta osin toimii. Voi ottaa päähän myöhemmin aika paljon. Tsemppiä ap!

    • seksiä sängyssä

      Helvetti että muuten muuttu seksi hankalaksi sängyssä kun vaihdettiin patjat uusiin.
      Ihan liian pehmeät, eikä uudet ole edes parisängyn levyiset kuten vanha oli. Jalat uppoaa, kädet uppoaa, aina on jalka tai perse tai joku ruumiinosa siellä patjojen välissä ja kaikki on niin hemmetin raskasta. Ja ne vielä väittää että vesisängyssä olis mukava panna... en oikeen usko tai ainakaan en osaaa.

      Että myös tämmöset asiat on hyvä ottaa huomioon jos makkarissa haluaa touhuta. Me siirryttiin olkkarin sohvalle.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      356
      4717
    2. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      3301
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      75
      2301
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      346
      1710
    5. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1663
    6. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      214
      1631
    7. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      106
      1275
    8. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      76
      1270
    9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1177
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1142
    Aihe