Asentoja? Kun mies ei jaksa päällä

Anbiliiviblr

Asentoja kaivataan ratsastuksen lisäksi, kun mies ei jaksa päällä, lähetyssaarnaajassa, olla edes minuuttia. Missä mies pääsee helpolla?

9

1115

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaksamaton

      lusikka, takaapäin , pöydällä tahi kaiteella...?

      • Apu mies

        Kaiteella tai vain katsella...


    • sexguru

      Takaapäin asento nainen kontallaan, peppu sängyn reunan kohdalla, mies seisoo takana.

      Sama asento, mutta mies polvillaan naisen takana.

      Lusikka on molemmille hyvin rento, eli nainen kyljellään miehen edessä ja mies kyljellään naisen takana (kuin takaapäin, mutta kyljelleen "kaatuneena"). Oikein antoisa!

      Nainen selällään, mies kyljellään poikittain naisen koholla olevien jalkojen alla, kalu naisen pimpan kohdalla. Tämä tuntuu tosi hyvälle miehestä jos nainen viitsii vähänkin käyttää lantionliikkeitään. Samalla miehen helppo hiplata klitorista.

      Nainen selällään pöydällä, mies seisoo lattialla naisen haaravälissä ja panee. Voi tehdä saman myös nainen mahallaan pöydällä. Nainen voi myös istua työtasolla keittiössä ja mies tulee panemaan siihen haaraväliin.

      Lähetyssaarnaajakin voi olla kevyempi miehelle, jos mies on naisen päällä nojaten patjaan kyynärpäillään ja liikuttaen vain lantiotaan naisessa, naisen vastaillessa työntöihin kiihkeänä alla.

      Nainen selällään, mies kyljellään alempi jalka naisen kauemman jalan alla. Ylempi miehen jalka jää naisen kauemman jalan päälle ja naisen lähempi jalka lepää miehen lantion päällä. Uusia kulmia ja uudenlaisia tuntemuksia naiselle, helppo miehen hyväillä klittaa ja tissejä.

      Pääsisköhän näillä alkuun? Kerrohan kokemuksia ja arvostele miten toimi kun pääsette testailemaan ;)

      • Anbiliivable

        Kiiiitos sexguru!! Näitä niin kokeillaan heti huomenna! Mää jaksa odottaa, hih!


      • sexguru
        Anbiliivable kirjoitti:

        Kiiiitos sexguru!! Näitä niin kokeillaan heti huomenna! Mää jaksa odottaa, hih!

        No mites meni? Mitä kokeilitte ja mikä oli sun oma lemppari? Ja viikonloppuna lisää kokeiluja?


    • Niimpä niin

      Sama ongelma on naisellakin, Ei jaksais missään asennossa olla, alkaa tuntua pahalta, vaikka vääntäis ja kääntäis itseään miten tahansa. Huonosta kunnosta varmaankin riippuu.

    • Päänussintaako

      Panneeko se mies sua päällä? Eihän semmosta kukaan jaksa. Niskat menee jumiin.

    • 34564646

      Täähän on jopa kiinnostava aihe. Oon ite mies ja just toi ongelma. Kaikkia lihaksia ei voi käyttää, ni esim lähetyssaarnaajassa joutuu olemaan punnerrusasennossa koko ajan ja sehän on käytännössä lihastreenin muoto (pito).

      Omasta kokemuksestani sanoisin, että seksiin liittyvien pulmien ratkaisemiseen kannattaa panostaa, eikä antaa suhteen kärsiä niistä tai esim erota niiden takia, jos suhde muilta osin toimii. Voi ottaa päähän myöhemmin aika paljon. Tsemppiä ap!

    • seksiä sängyssä

      Helvetti että muuten muuttu seksi hankalaksi sängyssä kun vaihdettiin patjat uusiin.
      Ihan liian pehmeät, eikä uudet ole edes parisängyn levyiset kuten vanha oli. Jalat uppoaa, kädet uppoaa, aina on jalka tai perse tai joku ruumiinosa siellä patjojen välissä ja kaikki on niin hemmetin raskasta. Ja ne vielä väittää että vesisängyssä olis mukava panna... en oikeen usko tai ainakaan en osaaa.

      Että myös tämmöset asiat on hyvä ottaa huomioon jos makkarissa haluaa touhuta. Me siirryttiin olkkarin sohvalle.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      91
      3942
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      97
      3307
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      125
      2617
    4. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      207
      1938
    5. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      20
      1774
    6. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      80
      1675
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      95
      1668
    8. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      110
      1529
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1291
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      57
      1192
    Aihe