Asentoja? Kun mies ei jaksa päällä

Anbiliiviblr

Asentoja kaivataan ratsastuksen lisäksi, kun mies ei jaksa päällä, lähetyssaarnaajassa, olla edes minuuttia. Missä mies pääsee helpolla?

9

1134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaksamaton

      lusikka, takaapäin , pöydällä tahi kaiteella...?

      • Apu mies

        Kaiteella tai vain katsella...


    • sexguru

      Takaapäin asento nainen kontallaan, peppu sängyn reunan kohdalla, mies seisoo takana.

      Sama asento, mutta mies polvillaan naisen takana.

      Lusikka on molemmille hyvin rento, eli nainen kyljellään miehen edessä ja mies kyljellään naisen takana (kuin takaapäin, mutta kyljelleen "kaatuneena"). Oikein antoisa!

      Nainen selällään, mies kyljellään poikittain naisen koholla olevien jalkojen alla, kalu naisen pimpan kohdalla. Tämä tuntuu tosi hyvälle miehestä jos nainen viitsii vähänkin käyttää lantionliikkeitään. Samalla miehen helppo hiplata klitorista.

      Nainen selällään pöydällä, mies seisoo lattialla naisen haaravälissä ja panee. Voi tehdä saman myös nainen mahallaan pöydällä. Nainen voi myös istua työtasolla keittiössä ja mies tulee panemaan siihen haaraväliin.

      Lähetyssaarnaajakin voi olla kevyempi miehelle, jos mies on naisen päällä nojaten patjaan kyynärpäillään ja liikuttaen vain lantiotaan naisessa, naisen vastaillessa työntöihin kiihkeänä alla.

      Nainen selällään, mies kyljellään alempi jalka naisen kauemman jalan alla. Ylempi miehen jalka jää naisen kauemman jalan päälle ja naisen lähempi jalka lepää miehen lantion päällä. Uusia kulmia ja uudenlaisia tuntemuksia naiselle, helppo miehen hyväillä klittaa ja tissejä.

      Pääsisköhän näillä alkuun? Kerrohan kokemuksia ja arvostele miten toimi kun pääsette testailemaan ;)

      • Anbiliivable

        Kiiiitos sexguru!! Näitä niin kokeillaan heti huomenna! Mää jaksa odottaa, hih!


      • sexguru
        Anbiliivable kirjoitti:

        Kiiiitos sexguru!! Näitä niin kokeillaan heti huomenna! Mää jaksa odottaa, hih!

        No mites meni? Mitä kokeilitte ja mikä oli sun oma lemppari? Ja viikonloppuna lisää kokeiluja?


    • Niimpä niin

      Sama ongelma on naisellakin, Ei jaksais missään asennossa olla, alkaa tuntua pahalta, vaikka vääntäis ja kääntäis itseään miten tahansa. Huonosta kunnosta varmaankin riippuu.

    • Päänussintaako

      Panneeko se mies sua päällä? Eihän semmosta kukaan jaksa. Niskat menee jumiin.

    • 34564646

      Täähän on jopa kiinnostava aihe. Oon ite mies ja just toi ongelma. Kaikkia lihaksia ei voi käyttää, ni esim lähetyssaarnaajassa joutuu olemaan punnerrusasennossa koko ajan ja sehän on käytännössä lihastreenin muoto (pito).

      Omasta kokemuksestani sanoisin, että seksiin liittyvien pulmien ratkaisemiseen kannattaa panostaa, eikä antaa suhteen kärsiä niistä tai esim erota niiden takia, jos suhde muilta osin toimii. Voi ottaa päähän myöhemmin aika paljon. Tsemppiä ap!

    • seksiä sängyssä

      Helvetti että muuten muuttu seksi hankalaksi sängyssä kun vaihdettiin patjat uusiin.
      Ihan liian pehmeät, eikä uudet ole edes parisängyn levyiset kuten vanha oli. Jalat uppoaa, kädet uppoaa, aina on jalka tai perse tai joku ruumiinosa siellä patjojen välissä ja kaikki on niin hemmetin raskasta. Ja ne vielä väittää että vesisängyssä olis mukava panna... en oikeen usko tai ainakaan en osaaa.

      Että myös tämmöset asiat on hyvä ottaa huomioon jos makkarissa haluaa touhuta. Me siirryttiin olkkarin sohvalle.

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      134
      12055
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      79
      3580
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      91
      2855
    4. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      34
      1339
    5. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      1309
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      143
      1265
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      112
      1216
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1127
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      80
      1021
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      184
      913
    Aihe