Asentoja kaivataan ratsastuksen lisäksi, kun mies ei jaksa päällä, lähetyssaarnaajassa, olla edes minuuttia. Missä mies pääsee helpolla?
Asentoja? Kun mies ei jaksa päällä
9
1124
Vastaukset
- jaksamaton
lusikka, takaapäin , pöydällä tahi kaiteella...?
- Apu mies
Kaiteella tai vain katsella...
- sexguru
Takaapäin asento nainen kontallaan, peppu sängyn reunan kohdalla, mies seisoo takana.
Sama asento, mutta mies polvillaan naisen takana.
Lusikka on molemmille hyvin rento, eli nainen kyljellään miehen edessä ja mies kyljellään naisen takana (kuin takaapäin, mutta kyljelleen "kaatuneena"). Oikein antoisa!
Nainen selällään, mies kyljellään poikittain naisen koholla olevien jalkojen alla, kalu naisen pimpan kohdalla. Tämä tuntuu tosi hyvälle miehestä jos nainen viitsii vähänkin käyttää lantionliikkeitään. Samalla miehen helppo hiplata klitorista.
Nainen selällään pöydällä, mies seisoo lattialla naisen haaravälissä ja panee. Voi tehdä saman myös nainen mahallaan pöydällä. Nainen voi myös istua työtasolla keittiössä ja mies tulee panemaan siihen haaraväliin.
Lähetyssaarnaajakin voi olla kevyempi miehelle, jos mies on naisen päällä nojaten patjaan kyynärpäillään ja liikuttaen vain lantiotaan naisessa, naisen vastaillessa työntöihin kiihkeänä alla.
Nainen selällään, mies kyljellään alempi jalka naisen kauemman jalan alla. Ylempi miehen jalka jää naisen kauemman jalan päälle ja naisen lähempi jalka lepää miehen lantion päällä. Uusia kulmia ja uudenlaisia tuntemuksia naiselle, helppo miehen hyväillä klittaa ja tissejä.
Pääsisköhän näillä alkuun? Kerrohan kokemuksia ja arvostele miten toimi kun pääsette testailemaan ;)- Anbiliivable
Kiiiitos sexguru!! Näitä niin kokeillaan heti huomenna! Mää jaksa odottaa, hih!
- sexguru
Anbiliivable kirjoitti:
Kiiiitos sexguru!! Näitä niin kokeillaan heti huomenna! Mää jaksa odottaa, hih!
No mites meni? Mitä kokeilitte ja mikä oli sun oma lemppari? Ja viikonloppuna lisää kokeiluja?
- Niimpä niin
Sama ongelma on naisellakin, Ei jaksais missään asennossa olla, alkaa tuntua pahalta, vaikka vääntäis ja kääntäis itseään miten tahansa. Huonosta kunnosta varmaankin riippuu.
- Päänussintaako
Panneeko se mies sua päällä? Eihän semmosta kukaan jaksa. Niskat menee jumiin.
- 34564646
Täähän on jopa kiinnostava aihe. Oon ite mies ja just toi ongelma. Kaikkia lihaksia ei voi käyttää, ni esim lähetyssaarnaajassa joutuu olemaan punnerrusasennossa koko ajan ja sehän on käytännössä lihastreenin muoto (pito).
Omasta kokemuksestani sanoisin, että seksiin liittyvien pulmien ratkaisemiseen kannattaa panostaa, eikä antaa suhteen kärsiä niistä tai esim erota niiden takia, jos suhde muilta osin toimii. Voi ottaa päähän myöhemmin aika paljon. Tsemppiä ap! - seksiä sängyssä
Helvetti että muuten muuttu seksi hankalaksi sängyssä kun vaihdettiin patjat uusiin.
Ihan liian pehmeät, eikä uudet ole edes parisängyn levyiset kuten vanha oli. Jalat uppoaa, kädet uppoaa, aina on jalka tai perse tai joku ruumiinosa siellä patjojen välissä ja kaikki on niin hemmetin raskasta. Ja ne vielä väittää että vesisängyssä olis mukava panna... en oikeen usko tai ainakaan en osaaa.
Että myös tämmöset asiat on hyvä ottaa huomioon jos makkarissa haluaa touhuta. Me siirryttiin olkkarin sohvalle.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4678381Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195760Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2514702Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli494565Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614075Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603900SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673692- 901667
- 901118
- 41809