En jaksa sitä shaissea siellä. Järkyttävän typerä sekasotku. Miten jaksaisin?
Harkitsen siellä lopettamista
Ei jaksais enää sitä
32401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
symys, miten jaksaa duunissako?Ehkä vaihto toiseen duuniin auttaisi, mutta koska tilanne Suomessa on , mitä on, ei sekään ehkä ole hyvä vaihtoehto.Entäs pieni loma? Sairasloma tai virkavapaa?
Pääsääntöisesti sinun ehkä pitäisi keksiä vapaa-ajalla jotain mielekästä tekemistä, mistä saisit voimavaroja seuraavaa päivää varten.
Urheilen, tapaan ystäviä, osallistun yhdistys-toimintaan, otan rennosti ja välillä eksyn tänne. Miksi luulet että elän jotenkin todella epämääräisesti? En vaan jaksa sitä sekoilua. Miten mikään voi olla niin outoa?
Mikä sekasotku?
Niin, ethän tiedäkään läheskään kaikkea. Huoh... :)
Pitäskö tietää jtn?
Jos tietäisit, ymmärtäisit. En tiedä edistäisikö se sitten mitään, krhhhhm.
Kerro toki mullekkin
No kun yksikin halusi lapsen. Että olisin tehnyt lapsen sen sisään. No en sitten halunnut tehdä niin. Sit yksi toinen tiedusteli ihan asiallisesti, että minkälaisen kanssa ylipäätään voin mennä naimisiin.
jäit lapsween kanssa alttarille ja mekkosi roihahti tuleen pappi sammui ehtoollismaljaan ja oksennukset virkaasua koristaen.
Sun häät? Naimisiin menon saralla kannattaa vähän miettiä mitä tekee muiden edessä, vai tekeekö tietyt liikkeet kun muut ei näe, vaan on vain sinä ja hän. Mietippä nyt sitä.
lopettamista mistä? ja mitä shaissea tuskin kukaan on lapioimassa paskaa niskaan? pikemminkin minä olen kiitollinen että joku puljaa mut pois täältä.
Oi shitä shitin määrää. Ei elämän kevät.
joku on jumissa mutta en minä. en stressaa päätäni aiheella jos joku on tehnyt kepposet siinähän on minä en helpolla luovuta en tullut turhaan tänne.
Ei sun itsaria kannata tehdä. Eihän me sit voida mennä naimisiin.
älä ny..
Niin monien asioiden lopettamista voi harkita. Itse olen ollut monta kertaa niin jumissa että esim. opinnot ovat jääneet haahuilun ja pelkojen vuoksi aivan tuuliajolle. Niin kai nytkin. Lopullisen ratkaisun tekeminen on käynyt vuosien saatossa monta kertaa mielessä. No täällä ollaan vielä. Voi päätä alkaa koskemaan nyt se harhailiu kai alkaa.
Sulla pitäisi olla mitään hätää. ;)
Niin monia ratkaisuja pitäisi tehdä ehkä jo huomenna. Lähipiiri painostaa hirvittävästi eräässä asiassa. Tiedossa kai ankaraa pauhaamista, mykkäkoulua ja yms. ns. kivaa. Ahdistaa! En kestä tällasita käytöstä tässä tilassa. Se vain sairastuttaa minua enemmän.Tai ehkä sittenkin asian saisi soviteltua jotenkin.
Minkä tyyppinen ratkaisu on kyseessä?
Sorry, en oikeasti ymmärrä pelleilyä vakavalla aiheella!!
Ei ole pelleilyä. Kaikkea tapahtuu.
Kyllä sattuu joo, mutta ei ole leikin asia.
leikin etten tiedä mitään
Eipä olekaan, oikein arvattu, hyvväää...
Jotkut eivät kyllä leiki sitä että eivät tiedosta asioita. Silloin leikki on kaukana. Ne jotka leikkivät tällä tiedostamattomalla saavat aikaan hirveitä tuhoja tässä ihmisessä.
siellä. Kaikki tietävät taipumuksestasi, tekohymyilysi ei totuutta asioista osallistujien mielessä miksikään muuta. ;)
Mitä ne nyt on tietävinään? :D Ne tiedä mistään yhtään mitään!
Himputti kun sä kuumenet nopeasti kun sulle vähän jotain kertoo.
Ymmärrän. Luulen, että sulla on siellä taustajoukkoja, jotka ymmärtää.
Voit kirjotella mulle. Ja yritä nukkua hyvin ja liikkua ulkona. Missing..
Kuka nyt tuosta ottaa selvän.
...Sieltä viimeisen kerran huomenna perjantaina, kaikkeni antaneena ja yrittäneenä.
Irtisanoudun heti maanantaina.
Kiitos & kumarrus!
ei...jaksa vielä hetken aikaa...irtisanoessasi itsesi et saa mitään toimeentuloturvaa...