Taas laata irtoilee uimahallissa ,aamun lehessä

meille uimareille.
Kukahan korjaukset loppujen lopuksi maksaa ?
16209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

ko ?

Äänestä
  • kuka korijaa?

    Äänestä

Nivalassa seisoo muna eikä uimahalli:D Miten siellä hoopoveellä ei mikään onnistu taaskaan:D

Äänestä
  • kaikki aika menee valittamiseen ja uuden jäähallin pohjatöiden tarkkailuun. ei kukaan kerkee tehdä oikeita töitä

    Äänestä

  • että näin kirjoitti:

    kaikki aika menee valittamiseen ja uuden jäähallin pohjatöiden tarkkailuun. ei kukaan kerkee tehdä oikeita töitä

    Joo Nivalassa on rakennettu molemmat ajallaan,ammattityönä ja oikeille paikoille.

    Äänestä

  • Hyvä naapuri kirjoitti:

    Joo Nivalassa on rakennettu molemmat ajallaan,ammattityönä ja oikeille paikoille.

    Olisihan Haapaveden kaupungilla ollut vapaat kädet rakentaa jäähalli jo 20
    vuotta sitten ,kuten Nivala ja Ylivieskakin, kiekkoilijat sitä suorastaan anelivat .

    Äänestä

  • nibalassa.

    Äänestä

niin ja nyttenkin jäähalli olisi jo vähintäänkin harjakorkeudessa jos päättäjät olisivat kuuneleet Perussuomalaisten vaatimuksia rakentaa jäähalli johonkin toiseen sopivampaan paikaan huomattavasti edullisemmalla kustannuksilla.

Äänestä
  • haaskattu aikaa luisteluhallin särkemiseen. Aivan hyödyntä ja vahingollista touhua.

    Äänestä

remonti tais olla huolimaton juttu ?
Kun nyt jo pitää panna uusiksi. Miten remonttia valvottiin kaupungin taholta ,että se kunnolla tehdään ?

Äänestä

Jos Perussuomalaisten suunnitelmien mukaan olisi uusi jäähalli rakennettu, niin hallissa vietettäis ennen joulua hallin vihkijäisiä.

Äänestä

Niin ja oletteko huomanneet,että Haapaveden uuden sokkarin lattia on halennu? on ollu jo kauan! Onko se normaalia,et uudet rakennukset alkaa noin äkkiä rapistuun.Tiedä häntä...

Äänestä
  • asiaa on abc:lläkin monesti käsitelty. Miten nykyaikana näin löysää tehhää ,että ei vuottakaa kestä.

    Äänestä

  • on huomattu ja kirjoitti:

    asiaa on abc:lläkin monesti käsitelty. Miten nykyaikana näin löysää tehhää ,että ei vuottakaa kestä.

    tapahtuvan.

    Äänestä

  • ihmeitä näkyy kirjoitti:

    tapahtuvan.

    uimarienkin potkujaan. Ei näy paikat kestävän näin kovia rytinöitä.

    Äänestä

laatat irti ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikävää uutista kirjoitti:

meille uimareille.
Kukahan korjaukset loppujen lopuksi maksaa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu