Hän parantaa !!!!!!!!

savonarola

Päivän Sana


Hän parantaa ne, joilla on särjetty sydän, ja sitoo heidän haavansa.

Ps. 147:3 (KR33/38)

18

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että näin

      Niin että mitä tahdot sanoa?

      luuletko tuon jakeen olevan jokin buranan korvike, ei hyvä mies sentään.

      olen kuule haudannut monta uskovaista jolla oli särjetty sydän ja vähän muutakin, mutta hautaan menivät.

      AJ sinne menee sarolakin kunhan syöpä iskee pahaan paikkaan hyvin suurella todennäköisyydellä!
      sanommeko sitten, että ei ollut särjettyä sydäntä sarolalla, vai?

      ja mitäkö haluan sanoa ?

      Sitä, että jos ei ymmärrä mitä Sana on sanomassa, on parempi olla sanomatta mitään.

      • ohohoooo

        Totta! Täytyy kertoa ymmärrettävästi se mitä aikoo sanoa. eikä Raamatun jakeita sovi irroittaa asiayhteyksistään kuten savonarola tekee. Vaan eihän hän saisi muuten harhaoppiaan levitetyksi, jos pitäytyisi Jumalan Sanan pohjalle terveellä tavalla!


      • 70-luvun olutpullo

        pohjanmaalla asia on jämpti. HALKI poikki JA pinoon!


      • Anonyymi

        rawe


    • Kyllä

      Kiitos savonarola. Jumalan Sana on Tosi.

    • ohohoooo

      Kerropas savonarola tuonkin jakeen asiayhteys! Ei kannata ottaa vain jaetta sieltä ja toista täältä, kun siitä ei monet ymmärrä mitä se tarkoittaa. Et sinäkään, koska tulkintasi on sitä ja tätä jokaisessa kerrassa. Kun kirjoitat Raamatun sanaa kokonaisuudessaan, niin asiayhteyskin selviää! . On todella pellenmäistä touhua kun katkot jakeita ja revit niitä irti asiayhteyksistään, vaan ethän sinä muuten asis aikaseksi omaa omituista harhaoppiasi!

    • sitä varten tuli

      Kyllä parantaa, se on varma.

    • Tottakai Jumala Parantaa niiden kautta joilla on USKO ANNETTU !! : )

      Eihän Jumala voi pysäittää jotkut vastarantakiiskit jotka yski Sana vastaan niin paljon kun pystyvät..

      • ohohoooo

        Jumala parantaa myöskin aivan suoraan ilman mitään nk. välikäsiä! Mitään Usko nimisiä heppuja ei tarvita. Vaikka savonarolalle tuo Usko merkkaakin paljon. Niin usein hän tuota ukkelin nimeä kirjoittaa: Kerropa onko se sun petikumppanisi, vai mikä? Jumalaa ei pysäytä yskijät eikä savonarolakaan! Herra toimii oman tahtonsa mukaan aina. Siihen ei savonarolalla eikä kellään ole mitään sanomista! Parempi siis olla hiljaa kun ei asioista mitään ymmärrä. Eikö niin! Säästyt naurunalaiseksi tulemasta pellekirjoituksinesi!


    • putkua ikkaa

      Anna olla nuo joutavat fraasisi jotka jokainen lapsikin tietää paremmin kuin sarola !

      Ja ei tietenkään Jumala voi mitään jos jollain on epäilys, eihän voi !?

      vuoren kyllä siirtää ja luon mailman mutta ei voi mitään parille ihmiselle jotka ei satasella usko, voi sinua ja sinun juttujasi !

    • Anonyymi

      Hänen kannattaisi ryhtyä lääkäriksi. Onko jo opiskellut vaiko vasta harkitsee asiaa. Duunia kyllä riittää eikä liksakaan ole huono. Jos yrittää parantaa särjettyä sydäntä, kannattanee harkita erikoistumista sydänkirurgiaan.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      264
      4626
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe