Älkää hyvät ihmiset perin kivittäkö ja mollatko näitä kristillisiä TV:kanavia ja muita netin kautta katseltavaa kristillistä tarjontaa opetuksineen.
Aina on ja tulee olemaan lustetta viljan joukossa, mutta ei anneta sen vaikuttaa niin, että tervehenkisten ohjelmien tuotantoa lopettettaisiin.
Jumala kyllä kynii aikanaan kanansa, ja muistakaa että ihmisinä olemme sekä elämme epätäydellisinä epätäydellisessä maailmassa.
Olisi kauheaa, jos kristillinen TV: tarjonta loppuisi... moni sairas ja liikuntakyvytön pääsee näitten kautta osalliseksi saarnoista, opetuksista ja seurakuntayhteydestä.
Eksytyksestä voi aina varoittaa ja varoa, mutta ei tehdä niin, että samalla leikkaamme pois sen hyvän ja evankelioivan sanoman.
Kiitos TV7 sekä muut uskon kanavat!
Roosaliina
2
110
Vastaukset
- Olen samaa mieltä
Viimeinkin saatiin kristillinen kanava. Niinkuin kirjoitit, monelle sairaalle ja vanhukselle, se on ainut "seurakunta", johon pääsee osalliseksi.
- Alfa
Alfalta tulee myös paljon tervettä opetusta. Esim sunnuntaisin klo 20-21
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1602720
- 2011997
- 711736
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91461Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.421457- 781143
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976