Eipä näy juurikaan Keskustan kärkipoliitikkoja YLE;n ohjelmissa. Demarit sensijaan ovat lähes joka käänteessä esillä.
Keskustalla on sentään uusia avauksia ja fiksuja poliitikkoja. Demareilla on käytännössä sitä samaa vanhaa sösöttämistä.
YLE ja Keskusta
6
80
Vastaukset 6
- mistä ja kuka
Sippilä yskii verta, läski on raskaana, passka-paula on Kremlissä valmistelemassa ties mitä yllätyksiä, jumalan valittu kaivaa kuoppaa muille kepuille, tupee tukee sukulaistensa tuulivoimahankkeita, potkuhousuipanaa ei kuulemma uskalla laittaa mihinkään, polttaa kaikki välit... kutsu sitten noista joku?
- tässä faktoja
Mitä ne kepulaiset taas valehtevat, eilenkin oli Mauri Pekkarinen A-studio ohjelmassa? Kepu pettää, tästä ei pääse mihinkään ja puhuvat totta niin kuin osaavat. Tuon samaisen ohjelman piti olla kepulaisia nuolekelevaa, mutta kävikin päinvastoin Mauri Pekkarinen oli tismalleen samaa mieltä, kuin SDP:n Jouni Backman ja kokoomuksen Pertti Salolainen tästä Rosatomin atomivoimalan rakentamisesta. YLE:n A-studion toimittaja jäi vähän niin kuin alakynteen alkuinsertteineen. Mauri Pekkarinen oli vielä istutettu YLE:n toimittajan viereen edustamaan OPPOSITION ÄÄNTÄ, mutta toisin tässä sitten kävi. Kovin hämmästyneen oloisena tuo YLE:n toimittaja joutui katkaisemaan ohjelman, kun ei saanut listittyä insertteineen kokoomusta ja SDP:tä Mauri Pekkarisen kanssa.
- Ylen YT
Toimittajan asenteellisuus oli niin järkyttävää, ettei Pekkarinenkaan enää voinut mennä siihen mukaan, vaikka oppositiota edustikin. Niinpä hän oli yhtä mieltä hallituksen kanssa.
Yleltä taas kerran yksi kaikkien aikojen rimanalituksista. Ylen YT irtisanomisiin tuli taas yksi nimi lisää. Krista Taubert. - JOHTAJA J:LLÄ
Olen lähes vuoden seurannut systemaattisesti esiintyjien poliittista jakaumaa ja todennut sen erityisen sossuvoittoiseksi.
Kysyin myös joitakin aikoja sitten YLE:n Jouni Kemppaiselta haastateltavien valintakriteerejä. Sain vastauksen: Toimittaja valitsee.
En siis puhu yhden tapauksen perusteella.
Miksi KEPUleita pitäisi näkyä tv:ssä? Eihän niiden suusta kuitenkaan tule muuta kuin räksytystä ja arvostelua. Omia vaihtoehtoja ei KEPUleilla ole esittää.
Pienen oppositiopuolueen KEPUn mielipiteillä ei muitenkaan ole mitään väliä, joten miksi käyttää arvokasta lähetysaikaa niiden markkinoimiseen?- JOHTAJA J:LLÄ
Eihän Keskusta sentään pieni puolue ole. Saattaa olla jopa ylivoimaisesti suurin seuraavien vaalien jälkeen. Kiitos Sipilän asiakeskeisyyden.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 143985
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha110925Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63738PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49537- 42509
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et30455- 63453
- 22407
- 13381
Selviytyjät kisaajat kismittävät - Erityisesti yksi saa tylytystä: "Miksi hän änkee joka ohjelmaan?"
Uusi Selviytyjät Suomi kausi starttaa - ja ohjelman kisaajat eivät saa pelkästään kiitosta somessa. Myös täällä Suomi249363