On se ollut ihana seurata, kuinka suomalaisaktiivisuus tarvittaessa saa paljon hyvää aikaan.
Paviianit pelastui kuolemalta ja kodittomuudelta ja ties miltä noin viikossa.
Oli se mahtava huomata kuinka korkeastikin koulutetut Esplanadin tallaajat sydän rusetilla ottivat kantaa paviaanien puolesta. Ihailtavaa.
Puutti vain Ollilan ja Halosen loppupuheebvuorot Paviaanien puolesta.
Perheet ja lapset, vanhuksia ja työssäkäyviä aikuisia, opiskelijoihin saakka raapustivat lappusia, kirjoittivat ja faksasivat "pelastakaa paviaanit".
Ihanaa. Mahtavaa.
On se mukava huomata kuinka suomalinen tukee ja kantaa...
Paviaaneja...
Äänestä paviaaneja.
Paviaanit voivat täällä kekimääräistä paremmin muihin kansalaisiin nähden,. Mukavaa.
Tuli mieleeni eräs toinen kiistanalainen tapaus.
Tapaus Outi Koski ja hänen poikansa.
Missä ovat hänen puolestapuhujat. Miksi Esplanadin tallaajat vaikenevat kun on kyse lapsista, myös suomen kansalaisuuden omaavista lapsista?
Hiljaisuus jatkuu...mutta paviaaneilla on asiat valtakunnassa hyvin.
Paviaanivaltion
ylipäällikkö
0
149
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv92259Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441865- 321443
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141433- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938