mun mutsi sano et crossi kypärät on vaarallisii

mun mutsi sano et crossi kypärät on vaarallisii tiellä et mun pitää käyttää umpi kypärää. kertokaa et se ei oo vaarallinen! en usko mun mutsii
277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mielestäni kypärät kyllä suojaavat. Voit sanoo äitilles et ei oo yhtää vaarallinen. Sekä itse olen käyttänyt ainoastaan crossi kypärää.

Äänestä

Crossikypärät eroavat umpikypäristä lähinnä muodon takia, crossikypärissä on suositeltavaa käyttää ajolaseja koska umpikypärässä niiden virkaa ajaa visiiri. Ei ne suojaavuudessa eroa toisistaan, toki laatu on vaikuttava tekijä. Esim 450€ Shoein crossikypärä suojaa paremmin kuin joku satasen halpa kypärä, ite käytän tota halvempaa vaihtoehtoa ja hyvin on suojannu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


motor4life kirjoitti:

mun mutsi sano et crossi kypärät on vaarallisii tiellä et mun pitää käyttää umpi kypärää. kertokaa et se ei oo vaarallinen! en usko mun mutsii

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu