elisan liittymästä ei pääse eroon!

epätoivoinen entinen

Olen irtisanonut useita kertoja elisan liittymän, jota ei ole käytetty moneen kuukauteen. Silti sieltä lähetetään aina uusia laskuja. Yhteydenotto puhelimitse on liki mahdotonta järkyttävien pitkien jonotusaikojen takia.
Keskustelu nettipalvelun kautta ei tuota tulosta. Onko juristi ainoa mahdollisuus?

5

293

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vedälättyyn

      Lähetä irtisanomis sähköposti ja talleta se lähetettyihin tai äänitä irtisanomispuhelusi.

      Sen jälkeen ei tarvitse välittää laskuista, se on niiden ongelma. Jos he laittavat maksuhäiriömerkinnän pyydä vahingonkorvaus mkäli se aiheuttaa ongelmia luotto ym päätöksiin tai muuten harmittaa.

      Se on eri asia jos sinulla on määräaikainen sopimus.

    • epätoivoinen entinen: Tulisitko Palstalle osoitteessa http://palsta.elisa.fi ja laita jollekin paikalla olevista moderaattoreista viestiä, niin selvitetään liittymäsi tilannetta tarkemmin!

      -Jouni / Elisan Palstatiimi
      http://palsta.elisa.fi

    • Todella pettynyt

      Kaverilla on elisan lankaliittymä uudellamaalla. Maksaa jotain 26 e/kk.
      1mega, aikoinaan pakottivat ottamaan, kun lopettivat 0,5 megan. sanoivat ettei kallistu.

      Sitten tuli kirje, jossa hinta nousi 24e noin 27 euroon "hintojen yhtenäistämisen" nimissä- kysyin, missä alueella hinnat laski? Eivät tienneet.

      Eli kallista on, mutta ainoa vaihtoehto, jos ei säteilyä halua.

      Kiitos kuitenkin, kun on vielä langallinen mahdollisuus.

      Muuten on ollut hyvä palvelu elisalla ja netti toimii 1 megalla (taitavat muuten sanoa että 1/10megaa). Mutta kallista ja johdot on hpy:n aikaiset.

      Soneraa voisin haukkua tässä, että katkoivat yhestä kylästä lankaliittymät kuukauden varoituksella, tolppien välistä pätkiksi, nyt ihmisillä ihan paskat 3g ja pätkii.

      Sonera laskuttaakin minuutista, vaikka puheluun ei edes vastattaisi vaan se vaan piippaa vastaajaan siirtymisen merkiksi. Todellisen paska, todella entinen valtion yhtiö. Kansan rahoilla on verkot rakennettu ja nyt herrat vetää rahaa miljoonia omaan taskuun per nuppi, vittu et on moraalitonta.

      Itse käytän langatonta ja uni ei tuu ja päähän sattuu ja iho kihelmöi, kaloilta irtoo suomut;)

      • töttörööööööööööööööö

        Älä anna puhelinta kaloille!


    • Pettynyt610

      Elisa on muutenkin tosi vaikee.Ei ole esimerkiksi palautusoikeutta tarvikkeilla joita siellä myydään.Vältäkää kyseistä kauppaa,jos vain on mahdollista!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18324
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      5202
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4847
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      27
      4750
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4570
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      74
      4467
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4043
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3685
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      40
      2964
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2679
    Aihe