Varoitus TV7:lle.

jalat maassa!

Kun tätä Herzogia kaavailtiin suomeen täs taannoin, en enää muista koska, niin yksityisesti varoitin Ojaresta , siitä että "käärme on luikertelmassa TV7 :ään. Varokaa".
Se oli profetia, mutta sitä ei otettu kuuleviin korviin.
Toivottavasti otitte nyt opiksi TV7:n väki.
Olette velvollisia arvostelemaan ja tutkimaan "henget" jotka esiintyvät valkeissa vaatteissa, mutta ovat sisältä kuolleitten luita.

4

368

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Armolahja

      TV7:n henkilökunnassa ei ole yhtäkään henkilöä, joilla olisi henkien erottamisen armolahja. Jos heitä olisi siellä, ei Herzogiakaan olisi päästetty sinne omine oppeineen! Olen peräänkuuluuttanut tätä armolahjaa tällä palstalla monesti ennenkin. Se on ihan varmasti tärkein armolahja näinä aikoina. Luulempa, että TV7:stä ovat lähteneet pois kaikki tämän lahjan omaavat ohjelmantekijät. TV7 on aivan hukassa!

    • Amen!!

      Amen!

      • Armolahja

        Täsmennys ylläolevaan:
        Tarkoitin niitä henkilöitä, jotka valitsevat ohjelmat. Heillä ei sitä ole. Kyllä uskon joillakin yksittäisillä julistajilla olevan henkien erorramisen lahjan.


      • sdfc
        Armolahja kirjoitti:

        Täsmennys ylläolevaan:
        Tarkoitin niitä henkilöitä, jotka valitsevat ohjelmat. Heillä ei sitä ole. Kyllä uskon joillakin yksittäisillä julistajilla olevan henkien erorramisen lahjan.

        En tiedä, kuka tai ketkä tällä hetkellä valitsevat TV7:n ohjelmat, mutta ainakin n. parisen vuotta sitten Martti Ojares sanoi TV7:lla (kun sitä oli joku katsoja kysynyt), että hän itse yksin on vastuussa siitä mitä ohjelmia TV7 lähettää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      705
      3040
    2. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      71
      933
    3. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      42
      807
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      752
    5. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      637
    6. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      43
      535
    7. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      47
      514
    8. Harvinaisin persoonallisuustyyppi

      Vihdoin löytyi selitys sille mitä olen. En olisi uskonut että löytyisi. Signs You Are the Rarest Personality Type o
      Sinkut
      80
      465
    9. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      25
      460
    10. Taisin vihdoin saada sinut ulos luuristani stalkkeri

      Et selvästikään ole niin pätevä kuin luulet. Tai minä niin huono.
      Ikävä
      82
      451
    Aihe