Ataturkissa pitäis värjötellä n. 10 tuntia ja mietin, jotta pitäiskö mennä loungeen odottaa siksi aikaa. Sen verran olen selvitellyt että 35 euroa maksaa, mutten ole varma onko se joku periodi 6h vai koko aika. Samoin ilmeisesti THY:n ja BSCH tai mikä lie pankin loungeihin ei pääse edes rahalla. Korjatkaa jos olen väärässä.
Epäselvää on myös, onko nuo lounget, mihin voi ostaa itsensä sisään, terminaalissa vaiko sen ulkopuolella ja paljonko pitää varata aikaa että pääsee portille ajoissa. Lento on siis kohti Suomea ja Turkish Airlinesin lennolla economyssä.
Mahtaako sisäänpääsy kattaa siis vain sen sisäänpääsyn ja ruoat vai saako sillä myös nopeamman turvatarkastuksen jne?
Osaako kukaan sanoa missä loungessa on tupakkihuonetta tai missä loungessa voi ottaa nojatuolitorkkuja?
Kaikki tieto otetaan kiitollisuudella vastaan. Matka-aikani on tosi pitkä ja pakko on päästä torkkumaan välillä. Lapsikin 10v mukana, joten haastetta riittää nyt ainakin tällä reissulla.
35 euroa ei ole mielstäni paha, kun kahviloissa on aina saanut maksaa itsensä kipeeksi jo pelkästä parista vesipullosta.
Ottavatkohan lapsesta saman hinnan?
Istanbul Ataturk lounget, eka kerta
Nälkäväsy
0
182
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t71920Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227813Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67748- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59568Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26533- 46507
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞26504Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489- 35489