Ataturkissa pitäis värjötellä n. 10 tuntia ja mietin, jotta pitäiskö mennä loungeen odottaa siksi aikaa. Sen verran olen selvitellyt että 35 euroa maksaa, mutten ole varma onko se joku periodi 6h vai koko aika. Samoin ilmeisesti THY:n ja BSCH tai mikä lie pankin loungeihin ei pääse edes rahalla. Korjatkaa jos olen väärässä.
Epäselvää on myös, onko nuo lounget, mihin voi ostaa itsensä sisään, terminaalissa vaiko sen ulkopuolella ja paljonko pitää varata aikaa että pääsee portille ajoissa. Lento on siis kohti Suomea ja Turkish Airlinesin lennolla economyssä.
Mahtaako sisäänpääsy kattaa siis vain sen sisäänpääsyn ja ruoat vai saako sillä myös nopeamman turvatarkastuksen jne?
Osaako kukaan sanoa missä loungessa on tupakkihuonetta tai missä loungessa voi ottaa nojatuolitorkkuja?
Kaikki tieto otetaan kiitollisuudella vastaan. Matka-aikani on tosi pitkä ja pakko on päästä torkkumaan välillä. Lapsikin 10v mukana, joten haastetta riittää nyt ainakin tällä reissulla.
35 euroa ei ole mielstäni paha, kun kahviloissa on aina saanut maksaa itsensä kipeeksi jo pelkästä parista vesipullosta.
Ottavatkohan lapsesta saman hinnan?
Istanbul Ataturk lounget, eka kerta
4
180
Vastaukset
- Ratikkamatka
Loungeista en tiedä, mutta lähtisin keskustaan, jos olisi 10 tuntia aikaa.
- 1234567890
Ei oikein ole järkeä lähteä keskustaan kun on myöhäinen ilta ja yö ja aamuyö kyseessä. Mieluummin viivähtäisi rauhallisissa merkeissä jossain pois pahimmasta hälystä. Samalla sais syödäkin jotain.
Eikö kukaan ole testannut Ataturkin loungeja?- JJ 77
Millennium lounge Kesäkuussa -14 veloittivat lapsi 11v.normi hinnan,koko poppoo yhteensä käteisellä 73€ 2 1hlö.Millennium on ns.yläkerrassa tämä HSBC vieressä sekä jokunen muu. Rööki paikka 20m Millestä,saat poistuessasi lapun jolla pääset takaisin sisää.Tuosta ajasta en osaa sanoa muuta kun olen viettänyt 7h pisimmillään eikä ole poistettu.
- 1234567890
Kiitos infosta! Kokeilen ilman muuta! Tuo hinta ei haittaa, koska Istanbulissa on kyllä tosi kallista juoda edes pullakahvit!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949077Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki564809Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414491Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit532813Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001546- 401336
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641222Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota411189Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1681140