Onko mitään säälittävämpää, kuin Kylmis?

Koko suku odotti sen syntymästä asti, että tyypistä tulee Maailman valloittaja. Tyypistä ei tullut kuin pitkäaikaistyötön, totaalinen rappioalkoholisti.
479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Pisteenä i -kirjaimen päälle täytyy todeta, että kaikki ovat hylänneet hänet. Aivan kaikki. Tyyppi on totaalinen erakko ollut jo 4 vuotta. Kuulemma siivoamalla kämppänsä se kokee mielihyvää ja onnistumisen iloa aidosti.

Äänestä
  • Mutta kylmis ei kuitenkaan ole runkkari, toisinkuin sinä.

    Äänestä

  • "Onko mitään säälittävämpää, kuin Kylmis? "

    On. Hänen kiusaajansa.

    Äänestä

Missä kylmis asuu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


 Vaahtokassi kirjoitti:

Koko suku odotti sen syntymästä asti, että tyypistä tulee Maailman valloittaja. Tyypistä ei tullut kuin pitkäaikaistyötön, totaalinen rappioalkoholisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu