kaikki maksaa???
saako mistään enään ajureita?
9
333
Vastaukset
Valmistajan sivuilta. Ajurit eivät ole ikinä maksaneet eivätkä ikinä tule maksamaan. Sinähän maksat niistä laitetta ostettaessa.
- hmmmm..
Mistä sais sit tohon
näyttöohjain ajurin ja kosketusajurin 7 tai XP
http://www.review-displays.co.uk/acatalog/ONYX-153.html#aONYX_2d153 hmmmm.. kirjoitti:
Mistä sais sit tohon
näyttöohjain ajurin ja kosketusajurin 7 tai XP
http://www.review-displays.co.uk/acatalog/ONYX-153.html#aONYX_2d153http://www.aaeon.com/en/support/download.php
Sieltä haeskelemaan, jos ei löydy niin viestiä yhtiölle.
Oli niin sekavasti järjestetty valikko ja haulla ei löytynyt. Kyseessä on sitten aika vanha laite ja melko erikoinen, eli joko viestiä firmalle tai sitten mukana tulleilta levyiltä pitäis kaikki löytyä.- MYÖS TYHMÄ
minä yritän saada emachines 443 ajuria Achen Valmistaja sivulta. Tulee vain maksullinen. Kannettavan tietokoneenen kirjoitus näppäimet eivät toimi kun kirjoitan Gmailin. Epäilen että vika on ajurissa. En löydä tai osaa lukea mikä on englanniksi ajuri kirjoitus näppäimistölle. JOKU ajurien myyjä latasi kaikki ajurit ja pyytää rahaa. Olen joskus ennen ostanut ajurit netistä jotka eivät toimineet vain rahat meni. Kun kirjoitan valmistaja ACERILLE TULEE VIRHE 404
MYÖS TYHMÄ kirjoitti:
minä yritän saada emachines 443 ajuria Achen Valmistaja sivulta. Tulee vain maksullinen. Kannettavan tietokoneenen kirjoitus näppäimet eivät toimi kun kirjoitan Gmailin. Epäilen että vika on ajurissa. En löydä tai osaa lukea mikä on englanniksi ajuri kirjoitus näppäimistölle. JOKU ajurien myyjä latasi kaikki ajurit ja pyytää rahaa. Olen joskus ennen ostanut ajurit netistä jotka eivät toimineet vain rahat meni. Kun kirjoitan valmistaja ACERILLE TULEE VIRHE 404
Siis mitä ajuria yrität saada? Se on selvä, että tuohon koneeseen, mutta minkä ajuri? Piirisarjan, näyttiksen, äänikortin, verkkokortin?
Koneesta löytyy kyllä tiedot, että minkä firma nuo laitteet ovat ja sen valmistajan sivuilta löytyy.
eMachinesin sivuilta löytyy toki myös kaikki ajurit tohon laitteeseen, mutta ovat luultavasti vanhentuneita. Ihan ilmaseiksi normaalisti ovat ladattavissa, hakuun vaan toi 443.
http://www.emachines.com/ec/en/US/content/drivers
Näppäimet eivät tarvitse mitään ajuria ellei kyse ole jostain erikoisemmista medianapeista, tyyliin mediasoitin pause / play yms.
Vika ei siinä ole, varsinkin jos muualla näppäimet toimivat (ja nehän toimivat, esim. BIOSissa)
Ajureita ei kuulu ostaa edelleenkään, kaikki sellainen on täyttä huijausta, parhaillaan maksat viruksista.
eMachines ja Acer eri asioita.
Sen valmistajan sivuilta. Muualta ei saa luotettavasti.
- valmistajan ajuri
vaikeeta on!
Epsonin skanneri lakkas toimimasta ja uutta aujuria ei löydy..
vanha herjaa yhteensopivuudesta..Jos se yhtäkkiä lakkas toimimasta niin ei se vika ajurissa ole vaan suurella todennäköisyydellä laitteessa.
Ja kyllä se vanhakin ajuri siihen käy, kunhan on oikealle laitteelle ja oikealle käyttöjärjestelmälle.
Sitten uuden laitteen osto.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!851838- 821680
- 501339
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai471275Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I481172- 1161150
Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!23952- 39935
Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen59922Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket23903