Rumia miehiä,yök

Kauniskuinkuva

21

2259

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaunis

      ihminen kuka kulkee jätesäkki päässä? pistä oma kuvas näkyville ja arvostele vasta sitten toisia.

      • Kauniskuinkuva

        ja kerro sitten onko noissa jotain näkemisen arvoista...ei tod.

        onneksi voin valita seurani


    • masa

      No, on sullakin huvit, et sillai!!.

      • kauniskuinkuva

        olen viihteellä ja tämä vasta naurattaa tässä hyvässä seurassa, siis hyvännäköisessä seurassa.

        olemme kermaa. en halua kehuskella mutta näin ovat monet kundit sanoneet.


      • Liina
        kauniskuinkuva kirjoitti:

        olen viihteellä ja tämä vasta naurattaa tässä hyvässä seurassa, siis hyvännäköisessä seurassa.

        olemme kermaa. en halua kehuskella mutta näin ovat monet kundit sanoneet.

        Ikävä juttu, että se kermakin vanhetessaan happanee...Ja tuoksu sen mukainen! Siellähän haisette "hyvännäköiset" keskenänne. Mutta selkeästihän nämä kirjoituksesi ovat vain läppää...Surkeaa huumoria kylläkin.


    • Mies-30

      Toisten vioille! Ties vaikka joudut kolariin ja systyt palamaan, saat kenties joskus niin kauniin ja "ihanan" pärstäsi nettiin, jota kaikki kauhistelee ja nauraa!

      Vittu ajattele! Kaikki ei synny tähän maailmaan mannekiineina!!!!!!!!!

      • Soturi

        Tää elämää näkemätön pintaliitäjä luuseri. Eiköhän se sipearia tule häntäkin opettamaan, parasta olisi.


      • Mies-30
        Soturi kirjoitti:

        Tää elämää näkemätön pintaliitäjä luuseri. Eiköhän se sipearia tule häntäkin opettamaan, parasta olisi.

        Mutta jotenkin vituttaa tämmöiset tyypit, ei meistä kukaan tule olemaan kaunis ikuisesti, sen tulee tämänkin threadin aloittaja huomaamaan joskus, ehkä 40-60 vuotiaana =)

        P.S. Ei sillä että itse olisin kuvien kaltainen "ruma"! Mutta jotenkin rupes vaan vituttaa "niiden puolesta" tommonen ajattelutapa!


      • Niina
        Mies-30 kirjoitti:

        Mutta jotenkin vituttaa tämmöiset tyypit, ei meistä kukaan tule olemaan kaunis ikuisesti, sen tulee tämänkin threadin aloittaja huomaamaan joskus, ehkä 40-60 vuotiaana =)

        P.S. Ei sillä että itse olisin kuvien kaltainen "ruma"! Mutta jotenkin rupes vaan vituttaa "niiden puolesta" tommonen ajattelutapa!

        Minua on kiusattu lukiossa, joidenkin tyttöjen mielestä en ollut nätti. Se todella satutti. En ymmärrä alkuunkaan kenenkään ulkonäköön kohdistuvaa ivaa, todella typerää ja saa aikaan pahan olon sille kenestä puhutaan. Miksi pitää olla ilkeä?
        En valitse seuraani ulkonäön perusteella vaan sen että on ystävällinen ja aidosti mukava ihminen, kaikille.
        mainittakoon että minua on kehuttu paljon, luonnetta, hymyä, perää,kroppaa,silmiä,tukkaa...mutta eniten olen otettu luonteeseen kohdistuvista kohteliaisuuksista :)
        nimenomaan naiset haukkuvat ulkonäköä, miehet ei. komeita miehiäkin on ollut kimpussa :) Mä ajattelen asian niin että kun en omasta mielestäni ole mikään ruusu olen sitten vain pirun mukava :) Ja toimii, miehet tykkää ja se riittää. Senkun haukutaan toisia jos se todellakin tekee itselle hyvän mielen. minä en vain ymmärrä sellaista :(


    • kauniskuinkuva
      • pasta

        Hohhoijakkaa, jotkut ihmiset eivät sitten omaa mitään tuolla päänsä sisällä! Ulkonäköä saa muutettua, mutta sisintä ei..


      • Mies-30

        Normaalin oloinen jätkä! Ei ruma eikä malli! Vaan normaali!

        Miten itse, uskaltaisito laittaa pärstävärkkisi "lihatiskille" kun olet kova arvostelemaan? "Kauniskuinkuva" ???

        Olen valmis!


    • apostoli

      haistakaa nyt ittenne kateelliset. jos joku on kaunis/komea ja uskaltaa sanoo sen ääneen, niin pitääkö heti alkaa vittuilla tyyliin "siperia opettaa", "voit joutua kolariin" jne jne. rumilukset.

      • Mies-30

        On hyvä kerskuilla!


      • Mies-30
        Mies-30 kirjoitti:

        On hyvä kerskuilla!

        Kun kerran tälle tielle lähettiin, olen valmis laittamaan oman pärstäni linkin taakse, Vittu!

        Menikö pupu pöksyyn!


      • -----------------

        Siis mistä tiedät, että "kauniskuinkuva" on hyvännäkööinen? Lähetä hänen kuvansa niin voin arvostella.
        Päässä hänellä on ainakin aika paljon tyhjää ja rumaa.


      • mary

        "haistakaa nyt ittenne kateelliset. jos joku on kaunis/komea ja uskaltaa sanoo sen ääneen, niin pitääkö heti alkaa vittuilla tyyliin "siperia opettaa", "voit joutua kolariin" jne jne. rumilukset."

        Ei ollutkaan kyse siitä, etteikö itseä sais sanoa kauniiksi/komeeksi... Sehän tässä ottaa päähän,kun toisia ihmisiä haukkuu rumaksi!
        Ei kaikki ihmiset oo syntyny misseiksi!

        Tosi asiahan on, et kauneus on aina katsojan silmissä! Se mikä näyttää omasta mielestä kauniilta ja komeelta, ei välttämättä näytä jonkun muun mielestä!

        En ole kertaakan elämäni aikana nähnyt ketään rumaa ihmistä, jonka pitäisi laitta pussi päähän!

        "Silmät on sielun peili", kyllä se kauneuskin ihmisesta rapisee pois jos ei pään sisällä ole mitään! Olenpa minäkin elämäni aikana nähnyt monta hyvännäköistä ihmistä, mutta luonne ja arvot kun on mitä on, niin ei sitä kauneutta edes huomaa!


    • Volnutt

      Ihan tavallisen näköinen kaiffari tuo on...

      Kaunis voit olla kuin kukka kedolla, mutta parhaimmat kasvavatkin lantakasassa, sinun kohdallasi tosiaan pitää paikkansa etkä voi sille yhtään mitään! he he heh!

      Muutama vuosi ja kauneutesi katoaa silmiesi edessä, niin kuin hiekka sormien läpi... kun itket yksinäisyydessäsi menetettyä kauneuttasi, ilmestyn painajaisiisi ja vainoan sinua niin kauan kunnes sinusta on jäljellä vain katkera kuori.

      Ruma tai kaunis, totta tosiaan seuramme voimme onneksi todellakin valita! pysy kaukana minusta!

      • Mies-30

        Mut tää mies lähtee nyt baariin (ruotsin aikaa!)


    • näkee

      Onko päässä vikaa, vai muutenko heittää? Ylimmäinen linkki aukesi muttei alimmainen. Kuvista vain ilmestyi standardi Telluksen tallaajan kuvatus. Ehkä fasistiseen maailmaankuvaasi kuuluu vain tiettyihin mittoihin kuuluva pärstä a'la Adolf Hitler. Jos jollekin kuuluu kassi päähän niin sinulle. Haista paska.

      • gfgf

        Tiedoksi kaikille. Ensimmäisestä linkistä avautuu joka kerta eri kuva kun sen avaa, näin siis ainakin mulla..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4098
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe