Aina näistä puhutaan, mutta itse en oikein tiedä miten näitä tulisi käyttää aktin aikana? Toivoisin molemmilta sukupuolilta vastauksia mitä niillä tulee tehdä? Puristella kokoajan vai mitäh?
Lantionpohjanlihasten käyttö?
tiedoton100
21443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
aktin aikana? … tulee tehdä? vai mitäh?
Tee vain sellaista mikä sinusta tuntuu hyvältä. Tarkoitus on nauttia, ei suorittaa eikä ”käyttää (paitsi harjoitellessa). Parhaillaan tuo ”käyttäminen” on tahdosta riippumaton refleksi (toimii kuin synnynnäinen oravap…u).
Tässä alkajaisiksimuutama ”perustemppu”:
Rytmikäs puristelu työntöjen tahdissa tekee naminamia.
Oravap…u in sellainen herkku jota pc-lihakset osaa liikutta pari senttiä sisään ja ulospäin. Tulee työnnön alussa vastaan ja päinvastoin.
”Lypsäminen” on tempu jossa pc-lihaksilla puristetaan ja vedetään sisäänpäin työntöjen tahdissa.
MIKSI ORAVA LIITTYY tähän miksei kettupillu. selvenätkää kiitos
No kiitos, tuosta voi kai lähteä liikkeelle. Oravaosuus meni ohi, etenkin tuon ulospäin? mutta tuo lypsäminen luonnistunee kun tässä kokeilen.. :)
Muita mielipiteitä asiaan?
”Oravaosuus meni ohi”
Aito oravap…u on synnynnäinen, mutta ilmeisesti vastaava liike on opittavissa (ei helposti) mutta se vaatii pc-lihaksilta erikoista liikkuvuutta.
Lypsämisen harjoittelu sujuunee helpommin ohuella ns. treenisauvalla (ei väsähdä kesken harjoituksen).
Varo ettei keikki ”mene päähän” ja muutu rehvasteluksi (se syö miestä).
Mestari on se joka on oppinut kaiken ja unohtaa suorittamisen ;)
esim.
http://www.kaalimato.com/catalog/Chrystal Premium Glass Kegel treenisauva, vihreä_p_31075.html
http://www.ilolelu.com/natural-contours-energie-emattimen-lihasten-treenisauva-p-3288.html?manufacturers_id=75
Orgasmia lähestyessä nuo orava ja lypsyjutut tapahtuu aivan itsestään. Ei tarvi sen kummemmin miettiä mitä tekee. Toki jos haluaa lisäåtä partnerin nautintoa, voi näitä puserteluja ja imutteluja tehdä tosiaan toisen rytmin huomioiden tai sitten itseään kiihottaen etsiä itselle sopivaa rytmiä.
”Orgasmia lähestyessä nuo orava …”
Ihan luomu orava ei odota orgasmin lähestymistä vaan kiipeää vartta pitkin ylös heti ensi työnnöstä alkaen.
Emätin työntyy ulospaäin kuin peräsuoli ponnistaessa.
Rytmitaju on hieno lisä laatuun yhdynnästä tulee ”kuin runo”. Tahdosta riippumaton pc-lihasten toiminta ilmeisesti johtaa ”automaattisesti” oikeaan rytmiin.
Nainen jolla on oravap…u tai/ja trimmatut pc-lihakset aiheuttaa välittömästi miehessä ”riippuvuutta”, sellaisen kokemisen jälkeen muut on evvk.
tuli kirjoitettua tuo orgasmia lähestyessä ehkä siksi, että eikös se ole ihanaa juurikin viivyttää varsinaista sisäänmenoa siihen asti, että suorastaan "räjähtää käsiin". eka orgasmi tulee lähes välittömästi. Ei silloin tosiaan pysty mitään imutteluja ajattelemaan, mutta siinä ns tasannevaiheessa voi houkutella seuraavaa huippua juurikin pumppaamalla ja puristelemalla omia lihaksiaan. Se on nautinnollista varsinkin, kun molemmat on täysin paikallaan eikä muuta liikettä tapahdu. Siitä on hyvä jatkaa uuteen nousuun. ;) jossa voi taas antaa vaan mennä täysillä.
Eli miehestä homma tuntuu aina hyvältä, jos näitä käyttää? Ei ole vaaraa "puristella liikaa"?
"tiedoton100", jotkin miehet, kuten minä, toivovat ettei nainen tekisi mitään tietoista. Tietoinen toiminta pilaa refleksit. Vittusi toimii ajattelematta juuri oikein. Silloin itsekin nautit. Maailma on vain nykyisin tupaten täynnä kaikenlaisia "ohjeita".
juu mulla just noin en pysty tietoisesti seksin aikana tekemään mitään.oon niin kiimassa että en pysty ajattelemaan mitään puristuksia.oon sauvalla kokeillu eli onnistuu jos koitan,mutta sekstaillessa oma kiima voittaa aina ja ei vaan pysty.
"kiimainen mimmi", juuri näin, juuri näin. Olet ihana ja luonnollinen! :)
Eli miehestä homma tuntuu aina hyvältä, jos näitä käyttää?
Yleensä kyllä mutta käyttäminen on enempi ammattilaisen toimintaa.
Parempi jos et ”käytä” vaan refleksit käyttää simua.
Ei ole vaaraa "puristella liikaa"?
Ei kun on jos taito menee päähän. Jos hyvin jumpattua oravapi…a ”käyttää” väärässä rytmissä niin homma menee ulkoiluksi.
Tarvittava synkooppi ei onnistune ilman rytmitajua.
Onkohan niin, että useimmat naiset ei tajua miten ylivoimainen ”kilpailuetu” on taitava, hyvinhoidettu pimppi?
Nautinnollista kun saa antaessaan ja muistaa antaa saadessaan.
Lady tuo pimppinsä puhtaana omalla tuoksullaan houkutellen uroon nautiskelemaan
.Hän viettelee miehuuden luojan antamilla aseilla ja vällykäärme odottaa Eevan tarjomaa maukasta yhteistä nautintoa...
Hyvä että joku ajattelee noin itelle tullu joskus huono omatunto ja ajattelen,että olen itsekäs vaikka haluan kyllä ,että toinenkin nauttii. En vaan voi asialle mitään ja saan aina kuulla että oon harvinaisen kiimainen ja jopa kyltymätön. No kait se on niin et niillä mennään mitä on annettu.
Onkohan sittenkin niin, että naiset ei ymmärrä, ei halua tai kieltäytyy ymmärtämästä miten oravap…u toimii.
Ylivoimaisesti paras tuntemani ei edes itse tiedä mitä oravap…ssa tapahtuu. Ikäänkuin asia olisi hänelle täysin tiedostamaton evvk tapahtuma.
Johtuuko tästä myös se, että oravap…t ei koskaan kerro (mainosta) mitä on tarjolla eivätkä ylpeile vaan pikemminkin häpeilevät asiaa? Vai mistä moinen vaatimattomuus?
Vääntäkääs nyt miehet ratalangasta mitä se oravapillu tekee kun mies työntää sisään. Ja mitä se tekee kun vetää ulos.
Huitaisitpa tiukan kyssärin. Lienee myös niin että ei ole vain ”kuvio” mitä erilaiset oravap…t tekee. Eikä kokemuksiani voi yleistää.
Tieto asiasta kulkee myös kansanperinteessä ”kiipeää vartta pitkin ylös kuin orava, menee edellä kun työntää sisälle ja tulee perässää kun vetää ulospäin ja sanoo ”tattis” kun ottaa pois.
Kateelliset väittää, että kellään ei sellaista ole ja omistajat taitaa ajatella runoilijaa lainatakseni, että ”kell onni on se onnen kätkeköön jne”
Olen tavannut vain kolme joita voisin nimittää op:ksi. Kahta heistä (sisarukset) epäilen opituiksi, mutta yksi on mielestäni aito (täysin luomu).
Joten en voi pitää itseäni asiantuntijna. Luulen, että ”oravap…u” on ainakin jossain määrin perinnöllinen ominaisuus.
”mitä se oravapillu tekee …
Miehen ja kai naisenkin lienee mahdoton tietää tieteellisen tarkasti mitä se ”tekee”, mutta yritän kuvailla mitä se minusta tuntuu tekevän.
Mutulla:
… kun mies työntää sisään.”
– se tuntuu liikkuvan mukana samaan suuntaan
Ja mitä se tekee kun vetää ulos.”
– kun vetää ulospäin se liikkuu mukana
Se ”tekee” ikäänkuin samaa kuin kalun nahka esim ”käsitöitä” tehdessä (liikkuu käden mukana edestakaisin). Mitä tiukemmin puristaa kaädellä sitä tarkemmin nahka liikkuu käden mukana. Oravap…u tekee jotakin samankaltaista kuin esinahka eli tuntumassa on vähän jotain samaa kuin runkatessa
Kuvittelen ”ilmiön” johtuvan oravap…ssa sisenpien lihasten rentoudesta ja ulompien jännityksestä.
Sitten on vielä ne kaksi muuta ”tekoa”.
– nimitys tullee siitä, että kun/jos laittaa kalun pään huulien väliin oravap…u työntyy hieman ulos (se ikäänkuin ”kiipeää” terskan ympärille) ja jos ei liikuta kalua sisällä ollessa niin ”kiipeäminen” jatkuu ikäänkuin lypsämisenä
– kansanperinteessä mainittu ”tattis” kuvaa ääntä joka tulee kun vetää kalun pois oravap…sta. Minusta se on imuääni, ikäänkuin ns pillupierun vastakohta.
Mutulla arvelen myös, että asennolla on ratkaiseva vaikutus. Nuo kuvaamani ”tekevät” noin vain ”lähetyssaarnaajassa”, muissa asennoissa oravap…u tuntuu erilaiselta ja minusta ”lootuskukassa” se lamaantuu täysin jos menee syvälle.
tuosta nimim. ”kansanperinnettä, m” vastauksesta voisi päätellä, että ilmaakaan ei ole olemassa vaan se on kuin haltija jota kukaan ei ole ”ihan aikuisten oikeasti” nähnyt. Onneksi tyhmyydestä ei sakoteta, sanoo kansanperinne.
"Opiskelija-N49", ei sitä oikein voi rautalangasta vääntää, se kun on kansanperinnettä.
Kansanperinteen luonteeseen kuuluu, että ilmiöt asettuvat luokkiinsa keskinäisessä keskustelussa. Esim. henkilö ei ei ole nähnyt eikä kerro nähneensä selkeätä haltiaa, vaan eriskummallisen hahmon, ja keskustelee sitten muitten kanssa, mikähän se mahtaisi olla.
Kun asiaa on katseltu sieltä ja täältä, tullaan lopulta yhteisesti siihen tulokseen, että kyllä se oli haltia. Vasta nyt henkilö rupeaa kertomaan, että oli nähnyt haltian.
Sama on oravapillun kanssa. Se on uskomusolento, mutta mitä enemmän juttelijat siitä veivaavat, sitä yhtäläisemmät käsitykset heillä ovat, vaikka he eivät ole joko nähneet pillua ollenkaan tai vain hyvin etäisesti oravapillua muistuttavan ilmiön. Uskomus oravapilluun tekee sitten loput.
Kansanperinteen muotoutumistavat ovat ennen olleet ihan samat kuin nyt. Kohteet vain ovat muuttuneet. Skitsofreenikkoakin vaivasivat ennen pirut ja paholaiset, nyt aivoimplantit ja avaruusolennot. Rakenteet ovat ihmiselle ikiaikaisia, mutta sisältö muuttuu.
Nyt joku tietysti sanoo, että oravapillu on ihan todellinen. Menneenä aikana ihminen oli aivan yhtä varma haltian todellisuudesta.
”vaikka he eivät ole joko nähneet pillua ollenkaan …”
Alat olla asian ytimessä. En ole sellaista nähnyt joten mitään pilluja ei ole olemassa.
Sama koskee tuota ilmaa. Menneenä aikana ihminen oli aivan yhtä varma ilman haltian todellisuudesta vaikka mitää ilmaa ei ole olemassa.
"pillua ollenkaan", näyttää siltä, että logiikka ei ole sinun lajisi. Ei mitään hätää. Monet ihmiset taapertavat elämänsä läpi myös tajuamatta matematiikasta yhtään mitään. :)
logiikka on sinun lajisi myös tajuamatta matematiikasta yhtään mitään. :)
Näin sen täytyy olla. Jos sinä et ole nähnyt orava…lua niin sellaista ei ole olemassa.
Lisää kansanperinnettä:
Jos puu kaatui metsässä niin, että kukaan ei ollut näkemässä niin puu ei kaatunut.
Sokea ei ole nähnyt mitään joten mitään ei ole olemassa, ei edes kansanperinnettä (to be or not to be).