Voin vain kuvitella mitä se olisi

Jo hetkinen ilman "yhteyttä" tuntuu oudolta ja vapauttavalta. Kun se taas alkaa, se ärsyttää, mutta samalla tekee olosta niin turvallisen ja "kotoisan". Silloin tiedän ainakin sinun olevan olemassa....ei minulle, mutta olemassa kuitenkin. Haluan kuolla ensin.
3431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi haluat kuolla? Onko tilanteesi niin epätoivoinen? En halua sinun kuolevan, haluan ihan muuta!

Äänestä

Tiedän, mistä puhut. Ja mietin, loppuuko se joskus. Kun sinä löydät omasi tai kun minä löydän omani.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jos tämä jatkuu kirjoitti:

Jo hetkinen ilman "yhteyttä" tuntuu oudolta ja vapauttavalta. Kun se taas alkaa, se ärsyttää, mutta samalla tekee olosta niin turvallisen ja "kotoisan". Silloin tiedän ainakin sinun olevan olemassa....ei minulle, mutta olemassa kuitenkin. Haluan kuolla ensin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu