pytyykö aborttia tekemään kun raskaus on menos jo 20 viikolla?! vai pitääks siihe olla joku erityinen syy että saa tehä? (oon 16v, syntyny vuonna 1999) sain tietää olevani raskaana vasta ku oli raskaus kestäny 3vk ja olin iha shokis ja en pystyny mennä kouluu vastaku 3vk sen jälkeen kun sain tietää olevani raskaana. nyt ku oon toipunu jonku verra tästä nii sain sanottuu vasta tälle lapsen isälle ja hän on sitä mieltä että abortti ja vähä äkkii.... auttakaa mua!
NYT KERTOKAA!
loll
2
210
Vastaukset
- Kalya
Abortti on mahdollinen viikolle 12 saakka. Sen jälkeen vain pakottavissa tapauksissa, joissa äidin tai sikiön terveys on vaarassa.
- Olet trolli
Et ole vielä 16v, jos olet syntynyt 1999.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 434437
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1484165- 643796
- 1233762
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans413600Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe763439- 953002
- 542865
- 252686
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142394