Olen menossa suun limakalvolla olevan patin / kasvaimen poistoon kuukauden päästä. Onko muilla kokemuksia tällaisestä? Patti on alahuulen sisäpuolella, ei kipeä, ei vuoda verta. Voisi olla hyvänlaatuinen fibrooma tms.? En polta, joten pahanlaatuinen patti tuskin on kysymyksessä, mutta...
Saako / täytyykö olla sairauslomalla tällaisen poiston jälkeen? Kasvain on pieni, 0,5 cm suuntaansa. Mitä muuta leikkauksen/poiston jälkeen tulee: kipua, antibioottikuuri ??
Patti suun limakalvolla
Mietityttää
1
1723
Vastaukset
- pattihuuli
Minulla poistettiin tänä vuonna patti alahuulen sisäpuolelta. se oli noin 5mm levyinen ja lmestyi kuin tyhjästä. ehti olla noin kolme viikoa ennen poistoa. Tutkimusten jälkeen ei ollut vaarallinen enkä oikein tiedä mikä se oli. Toimenpide meni hyvin eikä ollut kivulias. tsemppiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791492
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431091No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951070Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14690
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30681Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .18610