Without destination..

Mies

Oon jo kauan halunnu jättää tän kaiken ja lähtee jonnekkin.. Olis kivaa vaa lähtee jonnekki ja kulkee aina ilman määränpäätä ja sitte kun olis rahapula niin menisin johonki ja hankkisin jotain pimeetätöitä.. Jos jollakin on ollu samantapaisia suunitelmia, niin kirjoitelkaa..

10

1680

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mää

      Samanlaisesta minäkin oon haaveillu, mutta joutuu vaan odotteleen vielä jonkin aikaa kun ikää on vasta 15...

      • Worrior

        menisin minne tuuli kuljettaa, mutta oon vasta 16


      • ...
        Worrior kirjoitti:

        menisin minne tuuli kuljettaa, mutta oon vasta 16

        Minäkin haluaisin mennä vaan johonki, ilman määränpäätä, mutta oon vasta 15.. Ei taida onnistua..


    • ellu

      Heip.. millos oisit ajatellu lähteä? milla ois suunnitelmissa sama homma.. olen 18v tyttö..

      • Mies

        Noo ensin pitää hieman suunitella, et mihin ekaks. Mihin haluut lähtee ekaks? mitens sulla noi kielet sujuu.. Miten ois jos lähttäis vaik tonne afrikkaa eka?


      • ellu
        Mies kirjoitti:

        Noo ensin pitää hieman suunitella, et mihin ekaks. Mihin haluut lähtee ekaks? mitens sulla noi kielet sujuu.. Miten ois jos lähttäis vaik tonne afrikkaa eka?

        no esim afrikasta vois lähtee.. mä puhun englantii sujuvasti.. muita aika heikosti.. jos nyt oot ihan tosissas, ni mailaa mulle [email protected]


    • m.l.i.d (my lisa is different)

      :D Keski-ikäinen mies, teinikakarat ja tylsä työ hemmettiin ja eikun menoks!

      Ikä 51... aha, ettei kelpaa, vai...no voivoi.

      Niinhän se on, tasan ei käy onnen lahjat, aina jostain kohtaa mättää.

    • Kesänlapsi-16

      ehkä kuitenkin miettiä vähän päämääriä, saa matkustamisesta enemmän irti :)

    • mies about 50v

      Minä tein kuten sanoit...myin kaiken ja maksoin velat pois.
      Otin sitä ennen muijasta eron.
      Pakkasin tavarat kaverin autotalliin jä lähdin matkalle.
      Kiertelin Lähinnä Aasiassa.

      Olen ajatellut mennä talveksi johonkin lämpimään..siis ens talveksi.
      Tämän olen täällä Suomessa.
      Onko ketään saman ikäistä naista kiinostunut
      matkailusta?

    • Saihah

      Mulla on todellakin sama suunnitelma! Olis mielettömän ihanaa ja vapauttavaa päästä täältä edes muutamaksi kuukaudeksi (Vuoden parin kiertolaiselämästä kyllä eniten haaveilen) pois kiertämään maailmaa.
      Ongelmana on lähinnä raha (En osaa ainakaan tässä vaiheessa viel yhtään hahmottaa, paljonko tarvitsisin, jos esim. 3kk olisin reissussa... näin olen suunnitellut: Paikasta toiseen siirtymiset omalla autolla/liftillä ja osa kävellen ja pyörällä. Yöpymiset omassa autossa taikka paikallisten kotona jos vieraanvaraisia ja täysjärkisiä ovat. Ruoan ja yöpymisen eteen oon ajatellut olevani valmis tekemään päivän pari jotain pimeitä töitä taikka muuten paikallisia autellen heidän päivittäisissä töissään. Rahaa ei sitten loppujen lopuksi kuluisi kuin mahdollisesti bensaan, ja sitten ruokaan, eli ei kauheesti...). Myös matkaseura on vielä mietinnässä, ei ole varmaa lähteekö kukaan vai ei. Yksin en kuitenkaan ole varmasti lähdössä.

      Kerro itsestäsi enemmän, miten tällaisen idiksen sait ja miten ja koska aiot toteuttaa? Ootko jo alkanut suunnittelemaan? Mä en oikein tiedä, mistä tämän suunnittelun aloittaisi;) Olisi mahtavaa päästä lähtemään jo tänä vuonna, vaikka siinä elokuussa:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      165
      8410
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      447
      7543
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      74
      3854
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      156
      3619
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      114
      3033
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      54
      2735
    7. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      42
      2046
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      2036
    9. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1873
    10. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      21
      1621
    Aihe