perheen pettäjät.

kyllä ne miehet pettää ,on ne sitten uskossa tai askossa.
4510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Uskiksille pettäminen on luvallista, rukoillaan vaan synnit anteeks ja kaikki on hyvin...vai onko??

Itse en ole pettänyt ketään vaikka ikää on lähes 60, rakastun vaimooni aina uudelleen aamulla heti herättyäni, vieraat naiset ei käy mielessäkään minulle riittää rakas vaimoni hänen kanssaan vietetty 30 vuotta.

Äänestä
  • kun vaimo lähtee vierestä niin kirjota sitten totta

    naapurisi Reino

    Äänestä

Reinolle. Minä en enää vilkaisekkaan sinuun päin. Käyn Huhmarissa . Siellä käy paljon kaupunkilaisiakin. Ja ukkoni tietää sen.

Äänestä

Keskitytään me varmistamaan että oma avioliittomme kestää vaikeudet!

http://www.kirjaonline.com/category/28/avioliitto

Tuolta löytyypi varmasti jotain työkalujakin!

Ps kuka elää harhassa et uskovat ois jotenkin täydellisempiä? Kristinuskossa ei ole siitä kyse! Ei alkuunkaan! Raamattu sanoo selkeästi ettei kukaan ole täydellinen eikä sellaiseksi tule tämän elämän aikana, joten eiköhän lopeteta nää jonninjoutavat puheet ja keskitytä kukin omaan elämään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sessi kirjoitti:

kyllä ne miehet pettää ,on ne sitten uskossa tai askossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu