Rasismi on mielisairaus. Tuskin kukaan voi väittää tuntevansa yhtäkään rasistia porista jolla ei olisi mielenterveysongelmaa?
Rasismi ja mielisairaus
SDP kannattaja
23239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Soot harvinaise oikees!
Varsinkin mustalaisten ja somalien rasisminen asenne valkoisia vastaan on ärsyttävää. Maassa maan tavalla vai miten se oli.
Se pienenee kuin se kuuluisa pyy maailmanlopun edellä tuo sreepee..eli sitä vaan että on kohta maamme rashisteja täynnä tai siis se mitä maasta enää on jäljellä..
Rasisteja,Pyh sanon minä.Itsekkään en vihaa muuta kuin rotusortoa ja mustalaisia.
tu versio kansallissosialistisesta edeltäjästään kolmannen valtakunnan ajoilta..siis myöskin realismiin verhottua rasismia.
Ei kokoomuskaan huonoksi jää tässä natsikisassa.
Kokoomusnuorten mielestä olisi oikein jos lapsilisät kiellettäisiin köyhiltä ja työttömiltä jotta "heikompaa ainesta" ei kannustettaisi lisääntymään.
Samaan hengenvetoon tosin, kokkareet tahtovat 1,8 miljoonaa Somalialaista koneinsinööriä Suomeen monikulttuurisuutta ja moniosaamista jakamaan.
Kokkareet siis tahtoisivat harjoittaa eugeniikkaa lapsilisillä.Kertakaikkiaan upeaa porukkaa.
Lisääntymiseen pitäisi kyllä saada lupa ja tulevien vanhempien osoittaa kykynsä hyväksi kasvattajaksi. Huumeista kärähtäneet ja alkoholistit heti steriloitavaksi.
Liian paljon on lapsia värissä talouksissa, joissa vanhempia kiinnostaa kaikki muu lastenhoitoa enemmän.
Pätee varakkaisiin ja varattomiin.
Pakolaisilta se pitäisi ensimmäisenä kieltää. Heitä on muutenkin liikaa maailmassa.
Laittaisivat kikkelinsä siihen reikää, josta ei tule sitä elävää ruskeaa ainesta...
Jos tässä maassa ei juopot lisääntyisi niin meitä olisi ehkä pari miljoonaa :-)
Kunnon naiset usein vain tekee uraa eikä halua hankkia lapsia jos eivät ehdi niistä huolehtia.
Sen sijaan joka juoppo ja nisti ämmä puskee mukulaa kuin kani. Ehkäisystä eivät mitään ymmärrä. Ensimmäinen raskaus yleensä hyvin nuorena. Niiden mukuloiden siittäjät ole koskaan lapsiaan nähneet eivätkä haluakaan nähdä
Kokoomus tahtoo tuhota suomalaisen rodun.
Eli ovat natseja, kohda vain ei ole juutalaiset.
Sossuilla sen sijaan Porissa tuntuu olevan jakomieli tauti jaetaan Porilaisten verorahat somaleille ja muille yön simoille.Vastaavasti vanhusten hoidosta ja koululaisilta leikataan loputkin pois.
Lakkaa itkemästä pelle, tuskin edes tienaat niin paljon että tuottamillasi verorahoilla saisi edes viikoksi ruokaa somalilapselle
No olipas tekstiä. Ei maailmassa jokainen poikkeava mielipide ole mielisairautta. Veikkaan että olet murrosikäinen ongelma yhteiskunnalle.
Rasismiin en oo törmänny viime aikoina, mut pahasti narsistisiin tai narsistiseen tyyppiin kylläkin. Mikähän on narsistin ja psykopaatin ero? En tiä taitais toi tyyppi olla rasistikin, jos ei olis liperit kaulas!
Nyt alkaa saada hoitoja
https://www.satakunnankansa.fi/a/1e51eda2-4ba5-417b-bdc0-7f0dd29c1eab
Mutta hoidetaanko myös virkakantturat kuntoon?
Kohta alkanevat anarkia ja etniset puhdistukset. Vuosia odoteltu tulevaa tilannetta. Puhdistuksen yöt ovat tuloillaan.
https://www.youtube.com/watch?v=XzFCDqKE4yA
Rasismi johtuu usein siitä ettei tiedetä että kaikilla maailman pakolaisilla ja turvapaikanhakijoilla on samat oikeudet maamme varsin kattavaan sosiaaliturvaan ja yhteiskunnan tarjoamiin tulonsiirtoihin kuin maan omillakin kansalaisilla. Siitä on sovittu aikanaan YK:n kanssa ja se sopimus on voimassa edelleen. Kun sen tajuaa niin ymmärtää että erään puolueen harrastama rasismi johtuu tietämättömyydestä ja vääristä asenteista.
"Suomi on kaikkien maailman ihmisten yhteinen koti" ilmoitti Tarja Halonen aikanaan. Hienosti sanottu, vai mitä persut että eikö ole upeaa ja mahtavaa suomalaisena veronmaksajana olla ylläpitämässä tätä yhteitä kotia?
halostanian vois pudottaa humanitaarisenä kädenojennuksena laskuwarjostimella pimeimmän african jukujukumaahan.
Olet väärässä. Minulla ei ole todettu mielisairautta. Vanhan-Vaasan sairaalassa olen ollut tutkittavana asian tiimoilta rikosjutun vuoksi. En ole rikoksesta kuitenkaan tuomittu.
Minut varmaan luet rasistiksi, kun en ainuttakaan pakolaista Suomeen loisimaan tahdo.
Mulla on torkkari terveydestäni...Harvalla on ,,,Onko sinulla näyttää paperi, jossa todetaan mielesi terveydentila.
Sairaudeksi luen kyllä tiettyjen ihmisten maanisen tavan yrittää haalia Suomeen muslimeja niin paljon, kuin mahdollista.
No ei kaikki persut välttämättä sairaita ole.
Ihmettelen kyllä, miksi he pettivät äänestäjänsä totaalisesti ottamalla heti hallitukseen päästyään kymmenin tuhansin muslimeja eli niin monta kuin mahdollista.
Tässä vähän mallia rasismista
yewtu.be/watch?v=VKXEW_42xo4
Tämä linkki toimii
Katsokaahan rasismia
https://yewtu.be/latest_version?id=VKXEW_42xo4&itag=18&local=true
Minä tunnen. Minulla ei ole. Mutta olen tosin ainoa täälläpäin.