KESKUSTA ELASTINEN PUOLUE!!!!

tää on aika hyvä slougani!

Keskusta aatteena on parasta mitä tunnen ja etenkin Keskustan turvallisuus ja inhimillisyys ovat omaa luokkaansa. Keskusta ottaa kantaa myös arkoihin asioihin rohkeasti eikä salli kähmintää ja vääryyttä. Keskustassa on myös viisautta ja voimaa ajaa kaikkien asioita eteenpäin.

Demarit yrittää kuntavaalien alla tukahduttaa sananvapautta vaikka millä tavalla. Mutta Keskustalaisten suut ei tukkeudu, vaan rohkeasti oiotaan demarien valheet ja kieroudet.

Demareille on vain valta ja virat pääasia.
Köyhät on laitettu ajat sitten kyykkyyn. Siksi Helsingissäkin tarvitaan Keskustalaisia hoitamaan heikompien asioita. Siihen Keskustalla on kyky ja halu.

Keskusta tervehtii ilolla Helsinkiläisiä. Vastaanotto Helsingissä on ollut yllättävän suuri. Keskusta on kaikkien ihmisten asialla, Myös Helsinkiläisten ja kaikkien kaupunkilaisten.

5

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä.

      Kyllä.

    • Ja...

      laajennetaan vähän elastisuutta kepun edustajiinkin.

      Elastinen Manninen (tosi elastinen)
      Elastinen Vanhanen, hehee
      Elastinen Karjula (tsiissus)
      Elastinen Anneli (huomaa uusi look)
      Superelastinen Tupee (siis,vähän upee!)
      Elastinen Jo vain ja kumipää Kerimäki.

      Että näin.

      • Eikö vain?

        Elastisuuden ilmentymä, KankiLankia...


    • Että vain koska kun jos vai...

      Keskusta on erittäin elastinen puolue. Olet ihan oikeassa. Suomeksi tämä elastisuus tarkoittaa sitä, että Kepu pettää aina, ihan aina.

      Että näin jos vaikka kuin.

      • on!

        Kataisen johdolla kokkarit huomaa vasta seuraavana päivänä, kun demarit on uunottaneet. Sitähän se oli jo 8 vuotta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      106
      7522
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3481
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2554
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1866
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      352
      1520
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      59
      1347
    Aihe