Jäännyt kiinne oudoista verottoman ja kuitittoman rahojen keräyksestään.hyvä poliisi ja verokarhu.tarkastakaa PIRKON tekemisiä jo vuodesta 1980 asti.on vaarallinen rikollinen yhteiskunnalleemme.
HUIJARINAINEN PIRKKO JALOVAARA??
Jaloviina pirkko
12232
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Luulekko että poliisit lukee tätä foorumia?
Jaaha onko hihhuli tullut cusetetuksi vai miksi täällä määkii?? Painu vaikka uskonnot ja uskomukset osioon ( http://keskustelu.suomi24.fi/debate/36 ), Pirkko ei ole JULKKIS!!
Hihhuli, mitä se tarkoittaa, ite helluntalaisena ymmärrän et leikkimilisesti sanoisin,et ne ne vasta hihhuleita on jotka ei meille ilmaista pelastusta ota vastaan vaan mennä painelevat Jumalattomana kadotukseen.Jeesus on oikeesti mun Herra!
Jeesus on KUOLLUT, vi-tun luuseri!!! :-):-):-)
Jos kerätään alottajalle kolehti että saa rahansa takaisin?
Älä herjjaa, Isä Taivaan näkee,muista se !!!
Kuka naikksista pahin kriminaali::?? annelli auer ? pirkko jaloviina. farmin.// BB vanha vosu tuutikki. sini saarela, merja aulis.?? vai venemiljoonäärin ehkä tappopuuhuissakin mukana ollut maria espanjan vosukka,.
Kun kuka tahansa mainitsemasi katuu ja pyytää syntejään Jeesukselta anteeksi,ne saa anteeksi.Yksin olet sinäkin vastuussa synneistäsi, ja jo ajattelu huorintekemisestä on syntiä,eli varmasti joakinen aikuinen ihminen on syyllistynyt jo ajatuksissa teoista ja sanoista puhumattakaan syntiin.Usko Herraan Jeesukseen niin sinä pelastut.
No niin, ystäväni.
Luepa vuorisaarna Raamatusta ja kommentoi sen jälkeen asioita.
Huomaan ettei sulla itelläkään ole kaikki kohillaan,kun jos kohillaan olisi et etsisi muitten vikoja noin hanaksti.Tee itse vaan omista synneistäsi parannus ja ennenkaikkea ota Jeesus vapahtajaski sydämmeesi asumaan,Kun toimit ehdotukseni mukaan,ja oikeesti sääilytät uskosi,viimeisellä tuomiolla Isän
Kaikkivaltiaan edessä tuomiosi ei ole kadotustuomio,vaan Jumalan armosta pääset Taivaaseen.Siunausta ja kelaapa ehdotustani yksin tai kaveriporukassa,yksin jokainen kuitenkin vastaa jokatapauksessa viimekäödessä itsestään,muistetaan se.
Amen.
Vuorisaarnaaja veti massit himaan, muutama milli omaan taskuun, siinä Jeesuksenkin voi toivottaa vapahtajaksi sydämeen, kunhan pysyy etäällä Taivaan kirjanpidosta :D
PIrkko jalovaara karu ruma akka, kommari diktaattori, ollut varmaankin tarja halosen siipien suojassakin? Hyvä ku jäi kiinni