Ensimmäinen aloitus pitkään aikaan. Viimeinen on samalla.
Rakastan. Aina. Tämä on niitä joita ei saa itsestä irti dynamiitilläkään. Seuraavissa inkarnaatioissakin kulkee mukana. Mutta tiedän, tämä on minun viimeinen. Sieluni ei enää vaella. Löysin sinut. Itseni.
Rakastan. Aina.
Nainen miehelle
P.S ei sisällä vihjeitä...
Rakastan. Aina. Tämä on niitä joita ei saa itsestä irti dynamiitilläkään. Seuraavissa inkarnaatioissakin kulkee mukana. Mutta tiedän, tämä on minun viimeinen. Sieluni ei enää vaella. Löysin sinut. Itseni.
Rakastan. Aina.
Nainen miehelle
P.S ei sisällä vihjeitä...
Vastaukset 15
Vanhimmat
Miksi luovutit? Eikö tuntenut samoin?
Tää ei ollu multa! Vaikka aloituksessa ei mitään vikaa! :)
Ketä pirkko kaipaa?
Olisi voinut multakin olla, mutta eipä ole. Enpä mä myöskään ala rakastaa ennen kuin vuosien tuntemisen jälkeen ja painavista syistä, vaikkas kuinka olisi parisielu vastassa taikka sellaseksi luultu. Hyvä kirjotus silti. Kertoo kirjoittajastaankin vain hyvää.
Hieno juttu
Sielu vaeltaja, joko matkasi on päättynyt?
Hei sinä oiva!ltaja. Yksi vaellus päättyy, seuraava jo odottaa. Uskalla lähteä matkalle taas. Matka ja vaellus elämää on, päämäärä piste, ja näin lohduton.
Silloin kerran oli rakkaus, mutta nyt on rauha.
.
Paljonko on pitkä aika? kaksi päivää? Kaksi viikkoa? Kaksi kuukautta?
Lisään vain, että mitään pahaa en tarkoita. Sitä ei tarvitse pelätä.
On sanonta: " the mothers love is not easily shaken...."
Tämä on sitä. Pysyvää.
Never say never.
Heippa.
mothers love, kohdistatko kirjoituksen lapselle kun puhut äidinrakkaudesta?
Yhtä pysyvää kuin äidin rakkaus.
Mielestäni tyhmiä kysymyksiä ei ole, mutta..
Näen kaikessa erotiikkaa. Silti rakkauteni on yhtä pysyvää kuin äidinrakkaus. Hyvästi.
Äitisi ohjailee elämääsi?
Mikään vanha vaeltaja et ole.
Sitten kun sen sielunkumppanin kohtaa, niin sitä ei enää selittele itselle tai muille, koska sen vain yksinkertaisesti hyväksyy ja tietää sisimmissään.