Poistin vahingossa kuvat facen aikajanalta!

Voi ei mitä tein

Apua... Niin tomerana innostuin eilen illalla lajittelemaan sekalaisessa mobiilitiedostot-kansiossa olevia kuvia, että tein ison vahingon... Kuvien kohdalla oli vaihtoehto, että "siirrä toiseen albumiin" ja siinä sitten napsuttelin melkein sata kuvaa, lajittelin yksitellen "oikeaan" kansioon, eläinkuvat omaansa ja elämäntapahtumat omaansa... Nyt tajusin, että melkein kaikki kuvat ovat samalla poistuneet aikajanaltani!! :( :( Siellä näkyvät enää vain ne "höpöhöpökuvat" ja linkitykset, mutta kaikki nuo elämänmakuiset, ihanat kuvani ja postaukseni puuttuvat. Tai eivät kaikki, jostain syystä uusimmat kuvat puuttuvat aikajanalta kokonaan ja vanhoista kuvista osa on edelleen aikajanalla ja osa on sieltä poistunut.

Kuinka ihmeessä voisin tehdä korjausliikkeen, jotta saisin nämä ihanat postaukseni takaisin omille paikoilleen? Aikajanani ja postaukseni perustuvat juuri näihin sympaattisiin, elämänmakuisiin ihaniin kuviin ja niiden kommentteihin ja minulla on nyt tosi surkea olo, että onnistuin möhläämään näin... Kävin läpi kuvia viime vuoden kesästä saakka, eli ison ajan kuvista on kyse...

Huomasin, että kun menen kuva-albumiin ja kuvan päälle, niin voin sen kuvan ja postauksen jakaa, eli saan sen takaisin seinälleni, mutta se tulee ikään kuin uudeksi, tuoreeksi päivitykseksi, eli jos haluaisin viime kesän kuvan yrittää saada takaisin seinälle, niin se tulee tämä päivän kohdalle :( Eli mitenkä saisin ne sinne omiin väleihinsä? Käyn vaikka kuva kerrallaan läpi, mutta ehdottomasti ne pitää takaisin saada. Auttakaa minua :( :( :(

3

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi ei mitä tein

      Ja siis vain yhden kuvan kohdalla (taisi olla viimeisin kuvakollaasini jonka olin laittanut), tuli englanninkielinen varoitusteksti, että jos siirrän kuvan, niin koko postaus poistuu. Siinä vaiheessa painoin että peruuta. Mutta tuo teksti tuli vain tuon kuvan kohdalla o.O Miksi näin...? Ja nyt sitten äsken aikajanaani selatessani tajusin, että tosiaan ne eilen napsuttelemani kuvat, iiiiiso osa niiistä, puuttuu nyt sitten kokonaan seinältä.

    • Voi ei mitä tein

      ...itse asiassa jos yritän palatuttaa niitä jakamalla, niin ne kommentit eivät palaudu enää seinälle... :( Eli tulee vain ne kuvat... Voi itku :( :( Mitenkä kumoaisin eiliset tekoni?!

    • Voi ei mitä tein

      Ja nyt vasta tajusin, että sosiaaliselle medialle oli täällä oma paikkansakin... Ei voi olla totta, mikä tunari olen... Löytääköhän kukaan tätä avunpyyntöäni täältä...?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      214
      7394
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4742
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      43
      4714
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      75
      3408
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1995
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      30
      1840
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      31
      1809
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      44
      1657
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      36
      1557
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1307
    Aihe