Poistin vahingossa kuvat facen aikajanalta!

Voi ei mitä tein

Apua... Niin tomerana innostuin eilen illalla lajittelemaan sekalaisessa mobiilitiedostot-kansiossa olevia kuvia, että tein ison vahingon... Kuvien kohdalla oli vaihtoehto, että "siirrä toiseen albumiin" ja siinä sitten napsuttelin melkein sata kuvaa, lajittelin yksitellen "oikeaan" kansioon, eläinkuvat omaansa ja elämäntapahtumat omaansa... Nyt tajusin, että melkein kaikki kuvat ovat samalla poistuneet aikajanaltani!! :( :( Siellä näkyvät enää vain ne "höpöhöpökuvat" ja linkitykset, mutta kaikki nuo elämänmakuiset, ihanat kuvani ja postaukseni puuttuvat. Tai eivät kaikki, jostain syystä uusimmat kuvat puuttuvat aikajanalta kokonaan ja vanhoista kuvista osa on edelleen aikajanalla ja osa on sieltä poistunut.

Kuinka ihmeessä voisin tehdä korjausliikkeen, jotta saisin nämä ihanat postaukseni takaisin omille paikoilleen? Aikajanani ja postaukseni perustuvat juuri näihin sympaattisiin, elämänmakuisiin ihaniin kuviin ja niiden kommentteihin ja minulla on nyt tosi surkea olo, että onnistuin möhläämään näin... Kävin läpi kuvia viime vuoden kesästä saakka, eli ison ajan kuvista on kyse...

Huomasin, että kun menen kuva-albumiin ja kuvan päälle, niin voin sen kuvan ja postauksen jakaa, eli saan sen takaisin seinälleni, mutta se tulee ikään kuin uudeksi, tuoreeksi päivitykseksi, eli jos haluaisin viime kesän kuvan yrittää saada takaisin seinälle, niin se tulee tämä päivän kohdalle :( Eli mitenkä saisin ne sinne omiin väleihinsä? Käyn vaikka kuva kerrallaan läpi, mutta ehdottomasti ne pitää takaisin saada. Auttakaa minua :( :( :(

3

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi ei mitä tein

      Ja siis vain yhden kuvan kohdalla (taisi olla viimeisin kuvakollaasini jonka olin laittanut), tuli englanninkielinen varoitusteksti, että jos siirrän kuvan, niin koko postaus poistuu. Siinä vaiheessa painoin että peruuta. Mutta tuo teksti tuli vain tuon kuvan kohdalla o.O Miksi näin...? Ja nyt sitten äsken aikajanaani selatessani tajusin, että tosiaan ne eilen napsuttelemani kuvat, iiiiiso osa niiistä, puuttuu nyt sitten kokonaan seinältä.

    • Voi ei mitä tein

      ...itse asiassa jos yritän palatuttaa niitä jakamalla, niin ne kommentit eivät palaudu enää seinälle... :( Eli tulee vain ne kuvat... Voi itku :( :( Mitenkä kumoaisin eiliset tekoni?!

    • Voi ei mitä tein

      Ja nyt vasta tajusin, että sosiaaliselle medialle oli täällä oma paikkansakin... Ei voi olla totta, mikä tunari olen... Löytääköhän kukaan tätä avunpyyntöäni täältä...?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4268
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2724
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2482
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      84
      1519
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1466
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1117
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      983
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      173
      965
    Aihe