Olette rauhoittaneet jo koko lapin! Utsjoellakaan ei ole muuta suojelematonta kohdetta enää kuin nelostien pohja. Ihmettelen että vielä kuitenkin löytyi kannattajia jotka haluavat autioittaa kaiken muun paitsi kehätien sisäpuolen!
Kiitos te asfalttivihreät
Niitä kaloja saa mitä pyytää
7294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Onneksi ainakin Helsingissä vihreiden valtuustopaikat vähenivät ennen kuin Helsinki rauhoitettu ja autioitettu.
Ei taida Helsingin kaupunginvaltuuston vihreät teidän Lappiinne koskea.
Jotka olette olleet soutamassa Vuotoksen vastustamista kannattaen ja työpaikkoja estäen? Ei kannata jeesustella. Totta se on!
Saahan siellä soudella teikäläisetkin. Äänestää paikallisvaaleissa taas saavat ainoastaan teikäläiset.
Ei oo Vuotosta jossa soudella, Hassi(ja kumpp.) esti soutamisen
Olihan siellä Tenniläkin soutelemassa ja tietusti se kuuluisa terroristi Helena Tiihonen vihreistä työpaikkojen tappajaliikkeestä!
Silloin olisi kyllä maaiilman kirjat sekaisin, jos Tenniläkin olisi Vuotos allasta vastaan, empä uskoisi, luulisi parhaiten tuntevan tämän alueen(Lapin) poliitikoista,
mikähän toimitsija nyt olikaan ennen eduskuntaa, voi ollakkin ettei tunnekkaan tätä puolta,
onko vielä ajamassa Suomea Neuvostoliittoon, en tiedä, jos olisi, voisi joku ystävällisesti sanoa, ettei enään ole NL:a
Ainakin silloinen ympäristöministeri(vihreä) on EU edustajana, hän ainakin oli ajamassa Taistolaisena Suomea NL:n, no saipahan ainakin Vuotoksen seis, no , kiusa se pienikin