Valtionyhtiössä johtajat juhlivat

Demarit ovat olleet rakentamassa tätä automaatti-lottovotto-järjestelmää. Ei ihme että eläkeikä nousee ja verotus kiristyy, jotta johtajat saisivat muhkeat palkkansa ja bonuksensa. Ja tätä politiikkaa demarit ovat ajaneet siitä lähtien kun Lipponen tarttui ruoriin.

http://www.iltalehti.fi/talous/2014092918703933_ta.shtml
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Demarihuijarit varastavat tuokseen verovaroja.

Äänestä

niinpä,ajeleehan helsteenikin mersulla edelleen ja nostaa kivaa palkkaa yli 15000 kuussa ja työt on mitä on

Äänestä

Ohjausasioista vastaava ministeri SDP ? ei ole puuttunut mitenkään esim fortumin veronkiertoon .

Kukaan päättäjistä ei ole oikeasti kiinnostunut kotimaisesta työstä ja tänne jäävästä veromääristä ,ulkomaille rekisteröidyt "veroparatiisiyhtiöt" kilpailevat samoilla markkinoilla OIKEITTEN kotimaisten kanssa ,kilpailu vaan ei oe tasaväkistä ,"veroparatiisifirma "saa lyödä vyön alle ,juosta lyhyemmän matkan kun AITO kotimainen. VERONKIERRON ANSIOSTA .

Ja kotimaassakin on monia yrityksiä jotka tukevat tätä verokikkailua ,antamalla esim.työpaikkaterveyshuollon näille veronkiertäjille .

Äänestä

KYlläpä se Demariiministeri kaatoi taas Fortumin johtajien jättisuuret palkkiot ja Kokoomuksen miljönääri Eero Lehti huusi naama punaisena ja vastusti asiaa, kun Kokoomuksen milestä Fortumin"parhaille "voimille" pitää maksaa lisää ja lisää, SDP:ltä oli tässäkin asiassa ryhdikästä toimintaa, kun kokkarit ahneudessaan vaativat lisää ja lisää miljönääreille ja köyhiltä ottavat pois. SDP on hyvällä asialla, kokoomus vain ison rahan asialla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Totuuden torvi kirjoitti:

Demarit ovat olleet rakentamassa tätä automaatti-lottovotto-järjestelmää. Ei ihme että eläkeikä nousee ja verotus kiristyy, jotta johtajat saisivat muhkeat palkkansa ja bonuksensa. Ja tätä politiikkaa demarit ovat ajaneet siitä lähtien kun Lipponen tarttui ruoriin.

http://www.iltalehti.fi/talous/2014092918703933_ta.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu