Etsitään pelaajia pienen peliporukan roolipeliserveriin. Pelaamme vanilla minecraftia ja serveriin liittymiseen tarvitsee LogMeIn Hamachin.
Tällä hetkellä pelaajia on 6 ja mukaan mahtuu vielä muutama.
Serverillä on aukioloajat, jotta saataisiin mahdollisimman monta pelaajaa pelaamaan samaan aikaan, jolloin pelaaminen serverillä on aktiivista ja mielekästä. Toivomme, että jos tulet serverille, sitoudut aukioloaikoihin (ei tietenkään tarvitse tulla aina, kun serveri on auki, mutta mahdollisimman usein)
Alustavat aukioloajat:
Ma 18.00-20.00
Ke 20.00-22.00
Pe 21.00 ->
La 21.00 ->
Huom! Aukioloaikoja voidaan lisätä/muuttaa tilanteen mukaan.
Tarkoituksena on pelata keskiaikaan sijoittuvaa roolipeliä. Pelaaja saa myydä ja kerätä tiettyjä tuotteita vain, jos hän saa luvan kyseisen ammatin harjoittamiseen kuninkaalta (tietyt pelaajat saavat kerätä ja myydä ruokaa ja toiset esim. kiveä tai puuta tms. myös erilaiset palveluammatit kuten pankkiiri, vartija, arkkitehti tai rakentaja ovat mahdollisia). Monia ammatteja on serverillä kuitenkin vain yksi(kuten kaivosmies, puunhakkaaja), joten et välttämättä saa juuri sitä ammattia, jonka haluaisit.
Mappi rakennetaan itse alusta asti ilman creativea tai vastaavaa. Servu on juuri avautunut, joten rakennuksia ei vielä ole paljoa.
Jos haluat mukaan laita viestiä
Skypessä: petteri.koivisto1
Sähköpostilla: petteri.koivisto(at)hotmail.com
KIK: MedievalRP
Ilmoita viestissä ikäsi ja se, kuinka hyvin pystyt sitoutumaan alustaviin aukioloaikoihin. Voit myös kysyä viestillä lisätietoja serveristä.
Vastaamme mahdollisiin kysymyksiin ja annamme ohjeet Hamachi-verkkoon liittymisessä, sekä tarkemmat säännöt.
Minecraft Keski-Aikainen RP (Medieval RP)
petteri1998
0
155
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683021
- 922835
- 492057
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201525- 151319
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51298Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131281Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131243Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241202- 171188