Palvelus alkais tammikuussa. Niin menenkö sitten varuskuntaan ja kerron käyttäväni kannabista ja saan lykkäystä 2v?, merkinnän ja lähtö kotiin samana päivänä? :D
Vai varaanko lääkärille ajan ja kerron käyttäväni kannabista ja ilmoittaa siitä ja tämä on sillä selvä vai miten? auttakaa :P ja voitte suosiolla jättää pois ne narkkari kommentit ja että sinusta ei tule mies jne..
.
Vai varaanko lääkärille ajan ja kerron käyttäväni kannabista ja ilmoittaa siitä ja tämä on sillä selvä vai miten? auttakaa :P ja voitte suosiolla jättää pois ne narkkari kommentit ja että sinusta ei tule mies jne..
.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mikään paska armeija ei miestä tee. Nostan hattua niille, jotka tuota paskajärjestelmää vastustaa. Tuhoaa monella eri tapaa ihmiset terveyden: homet aiheuttaa astmaa ja ehkä keuhkosyöpääkin, unenpuute vie AINA kuolemaan, jos ei sii s nuku yhtään jne.
Muutenkin valtion suhtautuminen varusmiehiin huomattavasti epäinhimillisempää kuin vankeihin. Varusmiehiä ei tueta yhtään.
Vastaus aloittajan kysmykseen: mee vaan yleislääkärin juttusille aluksi ja keskustelkaa asiasta.
onneksi meillä oli aikanaan oikeita TOSIMIEHIÄ jotka kestivät paskasia kelejä, pakkasta, unenpuutetta, astmaa yms jonka ansiosta meillä on itsenäinen suomi.
Siis minullahan ei ole mitään maanpuolustusta vastaan tietenkään mutta jos sodassa aletaan katsomaan miten sänky on petattu niin vihollinen voi hyökätä pistoolilla.
Kannabiksella pääsee eroon koko armeijan käymisestä.
Patrioottien jatkosodan aikaiset muistelmat ovat todella kehno peruste SUKUPUOLISIDONNAISELLE PAKKOTYÖLLE/ORJUUDELLE.
Patriootit nuolevat Mannerheimin homosaappaita ja sukivat Hitlerin viiksiä homoseksuaalisissa muistelmissaan. Saatanan vanhat korput....nirri pois ja uusi sukupolvi valtaan ja heti!
Muka itsenäinen Suomi..hahahaha
Työhaastattelussa ei tarvitse sanallakaan mainita armeijan käymisesta tai käymättä jättämisestä. Kelatkaa, meillä on puolustusministeri, joka sai vapautuksen nokkosihottuman takia.
Jos vaan haet sitä lykkäystä käymällä lääkäristä paperit hyvissä ajoin ennen inttiä, muuten jos menet kabbabis pöllyissäs kasarmille niin pääset siellä putkaan ja saat H-merkinnän, tosin jos sellainen jo sinulta löytyy niin tuskin sillä niin merkitystä on, paitsi että näytät idiootilta kun sotakoirat roudaa sua pitkin pihaa ja pääset yöksi kassun putkaan.