Päivä höplässä TAAS

Yksi hur-ri " perustelee" pakkoruotsia sillä,
että sen avulla suomenkielinen oppii englantia.

Tämä artikkelin alla " valiokunta alkaa käsittelemää
pois pakkoruotsi"

Ovatko hur-rit todella näin TYPERIÄ???
Ovat- uskovat toki itse:))
354
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

> Ovatko nef-fet todella näin TYPERIÄ???

No arvaa. Aivan varmasti ovat.

Äänestä

Tuo ruotsin portti-teoria on ammutu alas täydelliseti jo kauan sitten, kuten yhtä naurettava pakkomatematiikka-argumenttikin.

Mutta svekot vaan jaksvat viljellä noita idioottimaisuuksiaan, koska eivät asiaperusteita löydä järjettömälle pakkoruotsitukselle.

Äänestä

Höblä on arvokas lähde surujen suomalaishalveksunnan suhteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Patriootti22 kirjoitti:

Yksi hur-ri " perustelee" pakkoruotsia sillä,
että sen avulla suomenkielinen oppii englantia.

Tämä artikkelin alla " valiokunta alkaa käsittelemää
pois pakkoruotsi"

Ovatko hur-rit todella näin TYPERIÄ???
Ovat- uskovat toki itse:))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu