Kokoomus linjan mukaista systeemiä.
Tapa köyhät!
- Hammashoito jo pitkään ollut jopa keskituloisten ulottumattomilta.
- Normi terveydenhuolto ja lääkeet ylikalliita keskituloisillekkin!
Tapa köyhät!
- Hammashoito jo pitkään ollut jopa keskituloisten ulottumattomilta.
- Normi terveydenhuolto ja lääkeet ylikalliita keskituloisillekkin!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla vaimolla nivelvaivoja niin lääkäri oli sanonut
että leikattais jos olis KÄRPPIEN MAALIVAHTI,
Mut kun ei oo niin ei leikata.
Tänään oli sanonut että kuhan ei rullatuoliin joutus
rikkaana sais leikkauksen mut kun ei ole varaa niin
rullatuolia odotetaan.
Ja sitten haastetaan oikeuteen meidän sosiaalipuolemme ja
ministerimme.
PERKELEEN KUPPAAJAT TEHKÄÄ NIINKUIN JOKAISELLE KUULUU
TERVEYDENHUOLTO JA MUUT.
RIKKAAT PASKIAISET JOUTAA ITSE HOITAA ITSENSÄ EI SAIRAALAT
OLE NIITÄ VARTEN VAAN KAATOPAIKAT
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2014_10_01_archive.html
Kokoomuksen tavoitteena on palata -30-luvun torppariyhteiskuntaan, jossa pieni- ja keskituloiset ovat orjatyövoimaa asunnottomina. Asumiskustannukset nousevat ja sosiaalietuudet laskevat jatkuvasti. Tulevaisuuden tulot ovat 9 €/pv köyhillä eli max. 279 €/kk miinus verotus.
Orjatyövoima on Risikon (Kok.) ja Parpon (SDP) käsialaa. Tulevaisuudessa palataan natsien orjatyöleirin asuinoloihin. Kokoomus on natsipuolue, jonka mielestä vain niiden kuuluu selviytyä, joilla on omaisuutta.
Kokoomushallituksen plus pikkunuolijoiden politiikan "Fantastisia Tuloksia" voi seurailla esim. keskisen Uudenmaan kuntien sivustoilta. Iso kuntaTtuusula taitanee lopettaa koko Hyrylän lääkäripäivystyksen (?), ja Keravan terveyskeskuspäivystystä suunnitellaan toimimaan vain arkisin 8 - 16 välille. Kyseessä on suuret paikkakunnat, joten pikkukunnnilla ei varmaan enää jatkossa ole minkäänlaista terveyspalvelua, vaan keskittymä on jossain Hyvinkää tai Peijas-vaihtoehdoissa. Mahtanee tulla helvetillinen kaaos? Lisäksi pikkukuntapahat ko. alueella j nostivat kovasti verojaan ensi vuodeksi. ÄÄNESTÄKÄÄ VAAN EDELLEEN KEPUJA, SDP:TÄ, KOKOOMUSTA, RKP:TÄ, TAKINKÄÄNTÄJÄ-VASEMMISTOA JA "KRISTILLISIKSI" ITSEÄÄN VÄITTÄMIÄ, SAATTE TAATUSTI KUNNON KURMOTUSTA!
nyt oli rotanhammas vaatimassa rikkaille 10% veronalennusta
koittakaa tekin alle 30000 vuodessa saavat että kokoomus
ei ole teidän puolue,
Kun kattoo kannatusta niin paljon on tavallista köyhää kokoomuksen
äänestäjissä.
Nyt muutetaan keväällä tapamme ja äänestetään kokoomus ja rkp ulos
eduskunnasta ja hallituksesta.
molemmille riittää yksi edustaja