Kokemuksia ukko.fi:stä?

kiinostaatietaa

Onko kellään tuoreita kokemuksia Ukko.fi:n käytöstä?

6

684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mika78

      Ihan ok, toki viis pinnaa lähtee Ukolle, mutta kai se on ihan ok korvaus palvelun pyörittämisestä. Luot vaan ite laskun ja odottelet, et palkka tulee tilille.

    • exUkko
    • HenkkaWanderlust

      En suosittele.

    • firnfales

      En suosittele missään tapauksessa.

    • teutonicknight

      Homeless Chronicles
      The words of "Samson",my story. This is a story of fortunes and failures. Love found, love lost. My story is not uncommon in the stories of old. The story that comes to mind is the story of Samson and Delilah. If you know the story, then you know how it begins and how it ends. My own EPIC story of betrayals, and a man madly in love with his own Delilah, yes even as of now. And hopefully a man Hei "Simson",

      Halusin kirjoittaa silminnäkijähavaintoja siitä mitä näin oikeudenkäynnissäsi.
      Olin yhtenä jäsenenä seurakunnastasi tekemässä mahdollisia havaintoja, jotka tukisivat näkemystämme sinun syyttömyydestäsi näissä oikeusjutuissa sinua vastaan.

      Olin yllättynyt, että ex-puolisosi tuli paikalle takaovesta ja piti kovaa kiirettä poistuessaan oikeussalista. Oli myös sydäntäsärkevää nähdä, että hänen sanansa saivat äitisi itkemään. Ne tulivat naisen suusta, joka oli ollut sydämelliselle äidillesi rakas.

      Se mistä oikeustieteen opiskelijana ja kolmannella sektorilla vapaaehtoistyötä tekevänä en yllättyny, oli se että syyttäjä myönsi poliisin tehneen puuttellisen esitutkinnan, ja silti käytti esitutkintamateriaalia sinua vastaan. Pöytäkirjoista ilmeni, ettei sinulla ollut tulkkia ja avustajaa läsnä kuulusteluissa. Silti tätä puuttellista materiaalia käytettiin sinua vastaan. Myös toit oikeudessa esiin sinua vahvasti puolustavaa materiaalia, kuten videotallenteen, jota oikeus ei kuitenkaan katsonut aiheelleksi tutkia kokonaisuudessaan, vaan ainoastaan viisitoista sekuntia.
      Tuossa videossa kävi selkeästi ilmi, että ex-vaimosi myönsi ettei koe sinua uhkaksi itselleen. Kaikki sinua puolustava materiaali jätettiin huomiotta.
      Myös asianajajasi sanoi "emme voi hävitä tätä juttu" - toisin silti kävi ikävä kyllä.

      Tiedä, ettet ole yksin tilanteessasi. Seurakuntasi ja ystäväsi tukevat sinua. Suomen oikeuslaitos on ennenkin antanut epävanhurskaita päätöksiä - tämän monet tietävät omasta kokemuksesta. Tiedän esimerkiksi ensikädeltä tapauksen, jossa henkilö poistui rikospaikalta pian rikoksen alkamisen jälkeen, ja silti tuomittiin yhtä pitkään rangaistukseen kuin rikosta suorittamaan jääneet. Suomessa tuomitaan ihmisiä "musta tuntuu"-periaatteella - ei objektiivisen näytön pohjalta. Tämän ymmärtävät vain ne, joilla on kokemusta oikeudenkäynneistä, valtavirran tyytyessä yhteiskunnallisen korrektiuden konsensukseen "Suomi on oikeusvaltio", ja jatkavat elämäänsä siinä luulossa, että mitään vääryttää viranomaisten taholta ei tapahdu.

      Onneksi me tiedämme, että on olemassa Tuomari, jonka edessä kaikkien on eräänä päivänä tehtävä tili!

    • Anonyymi

      Ukko.fi mainos on kyllä niin rimanalitus, että en todellakaan ko firmaa käyttäisi! Miksi kaksi kärttyisää mummoa sullottu loppuun, toinen näyttää keskisormea????

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      274
      2466
    2. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      97
      1941
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      91
      1413
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      71
      1140
    5. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      17
      1132
    6. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      39
      1021
    7. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      981
    8. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      968
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      952
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      40
      924
    Aihe