Kokemuksia ukko.fi:stä?

kiinostaatietaa

Onko kellään tuoreita kokemuksia Ukko.fi:n käytöstä?

7

1172

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mika78

      Ihan ok, toki viis pinnaa lähtee Ukolle, mutta kai se on ihan ok korvaus palvelun pyörittämisestä. Luot vaan ite laskun ja odottelet, et palkka tulee tilille.

    • exUkko
    • HenkkaWanderlust

      En suosittele.

    • firnfales

      En suosittele missään tapauksessa.

    • teutonicknight

      Homeless Chronicles
      The words of "Samson",my story. This is a story of fortunes and failures. Love found, love lost. My story is not uncommon in the stories of old. The story that comes to mind is the story of Samson and Delilah. If you know the story, then you know how it begins and how it ends. My own EPIC story of betrayals, and a man madly in love with his own Delilah, yes even as of now. And hopefully a man Hei "Simson",

      Halusin kirjoittaa silminnäkijähavaintoja siitä mitä näin oikeudenkäynnissäsi.
      Olin yhtenä jäsenenä seurakunnastasi tekemässä mahdollisia havaintoja, jotka tukisivat näkemystämme sinun syyttömyydestäsi näissä oikeusjutuissa sinua vastaan.

      Olin yllättynyt, että ex-puolisosi tuli paikalle takaovesta ja piti kovaa kiirettä poistuessaan oikeussalista. Oli myös sydäntäsärkevää nähdä, että hänen sanansa saivat äitisi itkemään. Ne tulivat naisen suusta, joka oli ollut sydämelliselle äidillesi rakas.

      Se mistä oikeustieteen opiskelijana ja kolmannella sektorilla vapaaehtoistyötä tekevänä en yllättyny, oli se että syyttäjä myönsi poliisin tehneen puuttellisen esitutkinnan, ja silti käytti esitutkintamateriaalia sinua vastaan. Pöytäkirjoista ilmeni, ettei sinulla ollut tulkkia ja avustajaa läsnä kuulusteluissa. Silti tätä puuttellista materiaalia käytettiin sinua vastaan. Myös toit oikeudessa esiin sinua vahvasti puolustavaa materiaalia, kuten videotallenteen, jota oikeus ei kuitenkaan katsonut aiheelleksi tutkia kokonaisuudessaan, vaan ainoastaan viisitoista sekuntia.
      Tuossa videossa kävi selkeästi ilmi, että ex-vaimosi myönsi ettei koe sinua uhkaksi itselleen. Kaikki sinua puolustava materiaali jätettiin huomiotta.
      Myös asianajajasi sanoi "emme voi hävitä tätä juttu" - toisin silti kävi ikävä kyllä.

      Tiedä, ettet ole yksin tilanteessasi. Seurakuntasi ja ystäväsi tukevat sinua. Suomen oikeuslaitos on ennenkin antanut epävanhurskaita päätöksiä - tämän monet tietävät omasta kokemuksesta. Tiedän esimerkiksi ensikädeltä tapauksen, jossa henkilö poistui rikospaikalta pian rikoksen alkamisen jälkeen, ja silti tuomittiin yhtä pitkään rangaistukseen kuin rikosta suorittamaan jääneet. Suomessa tuomitaan ihmisiä "musta tuntuu"-periaatteella - ei objektiivisen näytön pohjalta. Tämän ymmärtävät vain ne, joilla on kokemusta oikeudenkäynneistä, valtavirran tyytyessä yhteiskunnallisen korrektiuden konsensukseen "Suomi on oikeusvaltio", ja jatkavat elämäänsä siinä luulossa, että mitään vääryttää viranomaisten taholta ei tapahdu.

      Onneksi me tiedämme, että on olemassa Tuomari, jonka edessä kaikkien on eräänä päivänä tehtävä tili!

    • Anonyymi

      Ukko.fi mainos on kyllä niin rimanalitus, että en todellakaan ko firmaa käyttäisi! Miksi kaksi kärttyisää mummoa sullottu loppuun, toinen näyttää keskisormea????

    • Anonyymi

      Aloittelevan yrittäjän ei kannata ulkoitaa kirjanpitoa noin kauaksi. Paikallinen tilitoimisto osaa, haluaa ja jaksaa neuvoa. Ukko osaa vain kerätä välistä ja yrittäjä ei saa edes alv-helpotusta. Todella ala-arvoinen palvelu.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe