Hyvä porakaivoyritys Uudellamaalla

syysleimutar1

Haluan kiittää Uudenmaan Porakaivo Oy:tä ja sen työntekijöitä loistavasta palvelusta mökkimme porakaivon teossa! Ilmeni, että maaperä, johon kaivoa alettin mökillämme tehdä oli todella haasteellinen (soramaa) Kaivo tuli kuitenkin tehdyksi, vielä edullisesti, samoin kuin maankaivuutyötkin. Sain yrityksen työntekijältä myös hyviä, rahanarvoisia ja puolueettomia neuvoja muuhun remontoimiseen liittyen.

Tämä siis EI ole maksettu mainos, vaan haluan tyytyväisenä asiakkaana lämpimästi suositella kunnon yritystä muillekin kaivoa tarvitseville.

5

3400

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ikävää, että Uudenmaan Porakaivo Oy:n taso on romahtanut sitten vuoden 2014. Vuonna 2019 meidän mökillä kaikki meni pieleen: vesijohdon liitos aukesi maan sisällä pian asennuksen jälkeen, asennuskaivoon meni pintavettä koska rinnetontille ei tehty salaojaa, vesijohdon sähkövastusta ei vedetty koko matkalle kaivosta mökkiin, joten talvella putki jäätyi.

    • Anonyymi

      Jos oikein olen ymmärtänyt niin Uudenmaan Porakaivo Oy:tä ei oikeastaan ole. Periaatteessa sama yritys toimii eri nimillä. Konkurssin tuli 2016 nimellä Uudenmaan kaivo- ja lämpöasennus Oy

      Kyllä yritys porakaivoja osaa tehdä, mutta talous on toinen asia.

      Nimi vaihtuu konkurssista toiseen ja nyt trattaa on että silmiä kirvelee.

    • Anonyymi

      Uudenmaan Porakaivo Oy myytiin huhtikuussa 2011. Perustaja jäi eläkkeelle. Työntekijät jatkoivat vanhoina työntekijöinä. Yrityksen osti kolme henkilöä, jotka toimivat aikaisemmin täysin eri aloilla. Työntekijät jatkoivat vanhoina työntekijöinä. Kolmen vuoden aikan lähtivät pois ja tilalle palkattu alasta kokemattomia henkilöitä.

    • Anonyymi

      Korjaus: yritys myytiin 2012 ja kahden vuoden sisällä vanhat työntekijät lähtivät pois.

    • Anonyymi00005

      Minulla ei ole kovin hyviä kokemuksia 2021.

      Kallis työ melkein 14000 euroa. Eikä siihen hintaan tehty edes mökkiä aurinkosuojaksi kaivon hatun päälle vaan se jäi pelkän hatun varaan.

      Puhdistuspumppausta ei tehty ja kauheasti tulee yhä hiekkaa. Suodatin olisi pitänyt myös asentaa saman tien siihen hintaan. Se sitten tuli teetettyä toisen firman kautta vasta 2/2026.

      Kun kysyin eilen 15.4.2026 siitä mökin teettämisestä hatun suojaksi pyysi lähettämään kuvan tilanteesta. Lähetin heti, mutta ei niihin reagoinut.

      Eli työhaluja ei tuntunut olevan.

      Ei myöskään halua huoltaa mitenkään sitä hiekkaongelmaa. Jos ei kuulu takuun piiriin , olisi voinut työtarjouksen kuitenkin tehdä , mutta jos ei ole halua auttaa ja palvella, ei sitten.

      En voi suositella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      56
      1672
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      24
      1302
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      95
      1016
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      773
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      44
      765
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      20
      569
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      28
      561
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      503
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      493
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      433
    Aihe