KOKOOMUS tukee tätä VOIMAKKAASTI.

herätys nuoret

HYVÄT IHMISET EI RKP-läiset aja Pakkoruotsia sen takia että osattaisiin Ruotsia vaan kyseessä on VIRKAMIESRUOTSIN säilyminen hinnalla millä hyvänsä koska he ovat vahvoilla hakuprosessissa. Hakutilanteessa oikeilla arvoilla on erittäin suuri vaikutus jos Ruotsittaja hakee Ruotsittajaa niin kuka menee läpi?? Eihän Ylessäkään ole muita kuin RUOTSITTAJIA......ohjelmiin osallistujat ovat lähes kaikki siitä viiteryhmästä.....
kaiken huippuna ivaillaan meitä oikeita SUOMALAISIA ja räkätykset päälle.

Tässä touhussa Suomalaisilla lapsilla ei ole mitään painoarvoa he ovat pelkkä väline RKP-läisten tavoitteissa. Kyllä me olemme todella tyhmiä kun menemme tähän RKP-läisten virittämään ansaan......tässä tilanteessa kansalaistottelemattomuus olisi todella
tarpeeseen !!!!!

RKP-läisille pitää asettaa hakukielto virkoihin n. 10-vuodeksi jotta saadaan tasapaino.

Katainen , Sasi ,Stubb ja Lipponen / Urpilainen mesoaa lapsiensa puolesta jotta tulevaisuus olisi kullitettu.Nyt sitten Stubb valittiin jaka oikein KIIMASSA ruotsittaa.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Klassas som elit

      No pitäähän meidän jollain tapaa erottaa "jyvät akanoista" ja eliitti rupusakista.

      Olkoon sitten vaikka ruotsinkielen auttava taito se erottava tekijä.

      Eliitithän pyrkivät aina erottautumaan massasta ulkoisin merkein, "paremmin" harrastuksin, "hienommalla" aterioinnilla yms.

    • trans-Kok.
    • kyllä lähtee

      Luulempa että suurinosa haluaa pakkoruotsin pois mutta kun noi TYÖPAIKAT irtoaa paremmin ...eli pois Virkamiesruotsi niin kyllä se siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      64
      4441
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3688
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      20
      1887
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      82
      819
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      807
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      803
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      764
    Aihe