Nyt on aika yhdistyä ja laittaa suomi nousuun!!

Hei kaikki varakkaat ok-omistusasunnoissa asuvat paremmat ihmiset.
Pidetäänkö hienot juhlat joissa voisi vaikka joku kokoomuslainen julistaa meille nousua ja yltiöpäistä positiivisuuta.
Se olisi niin ihanan fantastista ja nostaisi meidät vielä paremmiksi ihmisiksi.

Tämä kykypuolue joka on aina meidän puolella ajaa vain omistusasujien etua, joten kaikki ylimääräiset maksut kuten kiinteistövero,sähkö.vesi jne jää köyhien maksettavaksi.
Lupasivat nostaa jokaisen asunnon hinnan ainakin miljoonaan ja sitten me varakkaat ostettasiin niitä toisiltamme.
Itse olen varakas koomuslainen,velkaa mitätön 375000 mutta tienaan sairaanhoitajana paljon,samoin puolisoni trukkikuskina.
1091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mene nyt hilda rane silsa saunaan siitä,sinä nimen omaan poistuit täältä konserttien kera.

Toivottavasti et saa sielä saunassa pahempaa kuppaa mitä sinulla jo on,niinhän se ok-loordi aina kertoilee.

Hyvää jatkoa vaan hildalle,näytä nyt että olet mies etkä puolikas joka käyttää hametta kallion kujilla.

Äänestä

Pidetään vaan. Minä tuon grillimakkarat. Kaksi pakettia Lidlin yliaikaista tarjousmakkaraa. Toisin kyllä vaikka HK:n Kabanossia ja kunnon pihvejä mutta juuri nyt on vähän hintelästi rahaa kun lainan lyhennyksetkin menee taas.

Äänestä

Palautetaan taas faktat tänne.

Ihan kertaukseksi teille jotka hyppäsitte ajoissa junaan.

Joten hyviä nautintoja kaikille katsojille,kertaushan on opintojen äiti.

http://areena.yle.fi/tv/2226504

Äänestä

Kannattaa kumminkin vaan katsoa aina kerta toisensa jälkeen niin sen muistaa paremmin ,nimittäin ajoissa junaan hyppäämisen.

Äänestä

Meneekö makkarat nyt purematta suurinpiirtein kerta nielaisulla kun katsot missä nyt mennään.

Äänestä

Mistä noita trolleja oikein sikiää. Eiks se riitä, että sä oot tyhmä, latkera ja kateellinen persu. Eiks tälle palstalle oikeasti vois vaatia rekisteröitymistä nimimerkkiä varten.

Äänestä

Oisko kaasua jollain kun näyttää pullo olevan tyhjä ja luottokorttikin suljettu, näette sitten ihanan terassimme joka maksoi 29500 ekua. Ja ottakaa noita -30 -50% makkaroita, ehkä myös lihaa? Sitten omat ketsupit-sinapit- juomat mukaan niin grillataan.:)

Äänestä

Voi kuinka tutulta kuulostaa tämän illan viihde paketti yleareenalta.

pelle rekisteröippä ,nyt katsotaan faktat taas,sut saadaan kiini kaikesta,eli nyt nähdään kun pelleily seis nimimerkki rekisteröityy.

Saa jätkä kaikki peräänsä,loppuu hilda ranen pyristely salamana.

Äänestä
  • Nyt se sitten otti pelleily seis kaverille omat neuvot siihen pisteeseen ettet sinä rekisteröidy,koska sinä olet pelle ja hilda rane kalliosta.

    Miksi aukasit taas turpaasi ai saata.na.

    Äänestä

Hilpeän hauska kaveri tämä ikiLukisaivartelija. Ei siinä mitään. Voisko ihminen olla enää yhtään vainoharhaisempi.

Tiedoksi vaan, että olen kirjoittanut myös rekisteröityneenä mm. Taloussanomien palstalle, jonne postaan aika-ajoin mielipiteitäni. Siellä vaan ei joudu kohtaamaan tämäntasoista sontaa, mitä Luki meille tarjoaa, vaikka ei se persujen taso sielläkään korkea ole. Lieko sitä missään. Palataan rekisteröinneissä asiaan kun se on pakollista. Siihen saakka mennään näin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varakkaat paremmat kirjoitti:

Hei kaikki varakkaat ok-omistusasunnoissa asuvat paremmat ihmiset.
Pidetäänkö hienot juhlat joissa voisi vaikka joku kokoomuslainen julistaa meille nousua ja yltiöpäistä positiivisuuta.
Se olisi niin ihanan fantastista ja nostaisi meidät vielä paremmiksi ihmisiksi.

Tämä kykypuolue joka on aina meidän puolella ajaa vain omistusasujien etua, joten kaikki ylimääräiset maksut kuten kiinteistövero,sähkö.vesi jne jää köyhien maksettavaksi.
Lupasivat nostaa jokaisen asunnon hinnan ainakin miljoonaan ja sitten me varakkaat ostettasiin niitä toisiltamme.
Itse olen varakas koomuslainen,velkaa mitätön 375000 mutta tienaan sairaanhoitajana paljon,samoin puolisoni trukkikuskina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu