Meillä on Soneran laajakaista, ja se toimii ihan ok tietokoneella ja tabletilla.
Minun puhelimeni, Nokia Lumia 520, ei kuitenkaan suostu yhdistämään itseään nettiin.
Se löytää yhteyden kyllä, mutta kun yhdistän puhelimeni siihen tulee teksti, että "ei internet-yhteyttä".
Onko vika laajakaistassa vai puhelimessa?
Wlan ei toimi puhelimella.
6
182
Vastaukset
- w*ttu
Yllätys että täältä ei heru apua.
- se5w45
No voi kuule, ottaako pannuun, kun kukaan ei pysty auttamaan teknisessä ongelmassa, jota kuvailet varsin huonosti.
Annan tässä ammattilaisen vastauksen, noilla taustatiedoilla mitä olet antanut.
Vika voi olla puhelimessa, tai laajakaistassa. Oliko riittävä vastaus? - se54w45
Jotta saat jotain hyödyllisempää vastausta, niin kerroppa tarkasti, miten olet asetukset asettanut puhelimesta, modeemista ja liittymästä. Sekä myös asetukset tabletista ja tietokoneesta.
Veikkaan kuitenkin etät sinulal on sormi sen verran syvällä perseessä, että oletat muiden tekevän asiat sinun puolestasi, ettet ole edes viitsinyt perehtyä minkään laitteen asetuksiin - ja sitten olet täällä uhoamassa, kun kukana ei auta.
Jos kerran yhteys toimii tabletilla, niin säädä puhelimen asetukset samanlaisiksi. - Vastaus....
Vika on puhelimessa. Vaihda se Windows-romu johonkin toimivaan.
- sekava luuri.
Varmaan lentotilassa yrität nettiin tai et ole laittanut wlania päälle, lataa se yhteyskuvake niin osaat.
- näin iisiä oli
Sä et oo laittanu wlan salasanaa siihen puhelimeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja12914280Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va275908SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545455Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua2984319HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.384067"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste963637Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant23551Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan213512Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan592601Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.921377