Aika outoa järjestää taas konserttia Kirkalle.Eiköhän niitä jo aika aljon ole ollut.Muistelokonsertti,elämäntyötä kunnioittava konsertti jne.Ei kenellekään ole järjestetty noin paljon konsertteja,näytelmiä ym.Mikä Kirkasta tekee niin ihmeellisen,ettäpitää aina jotain järjestää?Kaikillahan meillä on takanamme jonkinlainen elämäntyö,ei se Kirkankaan nyt niin ihmeellinen ollut,että sitä täytyy vuodesta toiseen järjestää.Tosiaan kauheeta haloota yhdestä laulajasta,jonka äänikään ei niin erikoinen ollut,ainakaan viime vuosikymmeninä.Suomessa on paljon paremiakin laulajia kuin Kirka sekä ennen,että nykyisin.No,ehkä tällainen fanitus menee jo palvonnan puolelle.
Konserttikiertue
4
104
Vastaukset
- ei sopivia
en niinkään ihmettele ,että Kirkan biisejä esitetään,mutta tuo artistikattaus on kyllä outo.
- hölmistynyt
Mielestäni myös artistikattaus on huono ja vähintäänkin outo.Ei oikein ketään nimekästä esiintyjää jotain tämän äivän suosikkia/suosikkeja.Mitä tekee ooppperalaulaja siellä,surkea Sami Hintsanen,vähemmän tunnettu Pete Parkkonen,kuka Roosa Nummela,eilispäivän laulaja Muska.Sitten muita sukulaisia,tytär,onko tunnettukin esiintyjä,tuskin.Ykä Babitzin,ei ole juuri laulanut sitten 70-luvun.Pauli Hanhiniemi on ainoa kunnon esiintyjä.Kalliit liput ja laulajat surkrita,melko tuntemattomia.Olisi luullut että konserttiin otettaisiin edes joitain Kirkan aikalaisia.Danny,jonka ansiosta Kirka pääsi suosioon.Isoja kauunkeja on myös jätetty pois,sekä lappi.Vähintäänkin outoa toimintaa,kaikki pitäisi huomioida.Kyse taitaa kuitenkin olla rahastuksesta,eikä niinkään Kirkasta tai hänen miustonsa kunnioittamisesta.
- turhauttaa
miten joku Hanhiniemi osais tulkita Kirkan biiseja..huuhhhuh.tommonen tangolaulaja.
- kummasteleva
Ei Hanhiniemi ole mikään tangolaulaja,Ihan kivoja biisejä ,osaa soittaa ja tehdä itse biisejä.Eihän Kirka osannut säveltää tai sanoittaa eikä soittaa.Pelkkä rääkyjä,ei ollut edes ääntä,valitettavasti.Tietysti se on makuasia jonkun mielestä mutta mielestäni yliarvostettu.Biisitkin yhdentekeviä lässytyksiä,varhaistuotannossa nyt oli hyviäkin.Ääni ei oikein enää kantanut 70-luvun jälkeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017503
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?945338- 834987
- 1364364
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113120- 522749
- 462742
- 572332
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818112299Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211900